محیط زیست هیچ کاری برای هورالعظیم نکرده است ، تصاویر مرگ ماهیان دل انسان را به درد می آورد

به گزارش بازی های فکری، خبرنگاران/خوزستان عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتشار تصاویر مرگ ماهیان و تشنگی گاومیش ها در تالاب خشک هورالعظیم گفت: سازمان حفاظت محیط زیست یک تشکیلات عریض و طویل دارد که خروجی آن صفر است و هیچ اقدامی برای هورالعظیم نکرده است در صورتی که این سازمان باید مطالبه گر حق آبه زیست محیطی تالاب هورالعظیم باشد.

محیط زیست هیچ کاری برای هورالعظیم نکرده است ، تصاویر مرگ ماهیان دل انسان را به درد می آورد

مجتبی یوسفی در گفت وگو با خبرنگاران، با انتقاد از شرایط به وجود آمده برای تالاب هورالعظیم اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که متاسفانه در کشور با آن روبرو هستیم، نگاه های بخشی و عدم نگاه متوزان در موضوعات مختلف از جمله مسائل زیست محیطی است که باعث شده برای مردم در منطقه ها مختلف مسائلی به وجود بیاید.

وی اضافه کرد: تصمیمات غیر کارشناسی و عدم توجه به نظرات کارشناسان باعث شده است که مسائل و مسائل جدی برای محیط زیست کشور به وجود بیاید.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بعضی از مدیران پرمدعا که در مسائل مختلف خود را صاحب نظر می دانند، با تصمیمات غیر علمی و غیر کارشناسی مثل انتقال آب از حوضه های بین بخشی و عدم توجه به زیست بوم و مسائل زیست محیطی، برای منطقه ها جنوبی به ویژه خوزستان مسائل جدی به وجود می آورند.

یوسفی با بیان اینکه عدم توجه به مسائل زیست محیطی باعث به وجود آمدن هزینه های بسیاری برای کشور شده است، توضیح داد: با خشک شدن تالاب هورالعظیم و تالاب شادگان، شاهد وقوع پدیده ریزگردها در استان خوزستان بودیم و برای مبارزه با ریزگردها مجبور شدیم هزینه های بسیاری متحمل شویم که این مساله نشان دهنده عدم مدیریت صحیح و تصمیم گیری های نادرست و غیر کارشناسانه بعضی از مدیران است.

وی با انتقاد از عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست گفت: آقای کلانتری و مجموعه سازمان حفاظت محیط زیست، تنها نام محیط زیست را یدک می کشند اما در اصل سازمان علیه محیط زیست هستند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: سازمان حفاظت محیط زیست باید متولی حل مسائل به وجود آمده برای هورالعظیم باشد اما عدم تامین حق آبه این تالاب، باعث بروز مسائل متعددی برای موجودات زنده تالاب و ساکنان حاشیه تالاب شده است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان حفاظت محیط زیست یک تشکیلات عریض و طویل دارد که خروجی آن صفر است و هیچ اقدامی برای هورالعظیم ننموده است در صورتی که این سازمان باید مطالبه گر حق آبه زیست محیطی تالاب هورالعظیم باشد.

یوسفی با اشاره به انتشار تصاویر مرگ ماهیان و تشنگی گاومیش ها در تالاب خشک هورالعظیم توضیح داد: زیست بوم تالاب هورالعظیم را بر هم زده اند. تصاویری که از مرگ ماهیان تالاب و گاومیش های هورالعظیم منتشر می گردد، قلب هر انسانی را به درد می آورد. اگر موجودات زنده تالاب از بین بروند و هورالعظیم خشک گردد، مثل دریاچه ارومیه دیگر نمی توان آن را به شرایط گذشته بازگرداند.

وی با بیان اینکه تصمیمات غلط بعضی مدیران مسائل متعددی برای مردم ایجاد نموده است، اضافه کرد: معیشت افرادی که پیرامون تالاب هورالعظیم زندگی می نمایند به خطر افتاده است.

این نماینده خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: استان های جنوبی، غربی و شرقی کشور به علت سوءمدیریت و نگاه ویژه به چند استان خاص، در حال خالی شدن از سکنه هستند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: از وزیر نیرو و وزیر جهاد کشاورزی مسائل مربوط به تالاب هورالعظیم را مطالبه خواهیم کرد و در سطح ملی هم پیگیر حل مسائل و تامین حق آبه تالاب هورالعظیم خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1043

به "محیط زیست هیچ کاری برای هورالعظیم نکرده است ، تصاویر مرگ ماهیان دل انسان را به درد می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محیط زیست هیچ کاری برای هورالعظیم نکرده است ، تصاویر مرگ ماهیان دل انسان را به درد می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید