محلول ضدعفونی کننده دست با نام تجاری آذر تقلبی است

به گزارش بازی های فکری، سرپرست معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: محلول ضدعفونی کننده دست با نام تجاری آذر تقلبی و غیرقابل استفاده است.

محلول ضدعفونی کننده دست با نام تجاری آذر تقلبی است

به گزارش از، محمدرضا حیدری اظهار کرد: مواد ضدعفونی نماینده دست یکی از اقلام اساسی پیشگیری از ابتلا به بیماری کروناست، اما این روز ها به دلیل تقاضای زیاد برای این کالا، عده ای از سودجویان اقدام به عرضه مواد تقلبی در بازار کشور از جمله استان فارس نموده اند که مسائل جسمی و پوستی، کمترین عارضه مصرف آن است.

او اضافه کرد: متاسفانه با توجه به بازرسی های اجرا شده، گروه صنعتی آذرشیمی بدون اخذ مجوز های بهداشتی لازم در زمینه فراوری محلول ضدعفونی نماینده دست، اقدام به فراوری محلول با مقادیر قابل توجه متانول با نام تجاری آذر نموده است، بنابراین به قید فوریت و با انجام هماهنگی های لازم با مراجع قضایی و انتظامی نسبت به جلوگیری از هرگونه فعالیت این واحد و توقیف قانونی تمامی مواد اولیه مانند الکل و محصولات حد واسط و بسته بندی شده مرتبط با ضدعفونی نماینده دست به همراه ذکر دقیق اطلاعات اقدام شد.

سرپرست معاونت غذا و داروی دانشگاه ادامه داد: همچنین واحد فراوریی موظف است سریع نسبت به فراخوان و جمع آوری تمامی محصولات توزیع شده تحت نظارت آن شرکت اقدام و مستندات مرتبط با فروش محصولات به عوامل توزیع و عرضه را برای پیگیری های لازم در اختیار مراجع قانونی و قضایی ذیربط قرار دهد.

حیدری از معاونان خود در شبکه های بهداشت و درمان استان فارس نیز خواست تا بر اساس مقررات و ضوابط، نسبت به جمع آوری فوری این فرآورده ها از سطح عرضه اقدام و این معاونت را از نتایج به دست آمده آگاه نمایند.

او از شهروندان خواست تا در هنگام خرید مواد ضدعفونی نماینده هوشیار باشند و به برچسب مندرج بر روی محصولات توجه و از مجاز بودن محلول برای مصرف ضدعفونی دست یا سطوح، اطمینان داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره تلفن 190 وزارت بهداشت و یا با شماره تلفن 32122240 معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تماس بگیرند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 233

به "محلول ضدعفونی کننده دست با نام تجاری آذر تقلبی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محلول ضدعفونی کننده دست با نام تجاری آذر تقلبی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید