شرط بازگشایی ایمن دانشگاه ها در سال تحصیلی جدید

به گزارش بازی های فکری، خبرنگاران/خراسان رضوی باوجوداینکه به سال تحصیلی جدید نزدیک می شویم مدارس و مقامات بهداشتی در جستجوی روش هایی برای بازگشایی ایمن مدارس هستند. بر اساس نتایج تحقیقات جدید دانشگاه ییل (Yale) بازگشایی ایمن مدارس با هر دو روز و یا سه روز یک بار آزمایش کووید-19 امکان پذیر است.

شرط بازگشایی ایمن دانشگاه ها در سال تحصیلی جدید

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مهاجرت دانشجویی به کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش دیلی میل، برای کاهش موارد ابتلا به عفونت و مرگ ومیر نیازمند محدودیت هایی مانند کوتاه کردن زمان نیمسال تحصیلی و جداسازی دانشجویان با علائم کووید-19 در خوابگاه انفرادی نیز خواهیم بود.

بر اساس مدل ارائه شده دانشگاه ییل درصورتی که آزمایش کووید-19 از دانشجویان هفته ای یک بار انجام گردد امکان ابتلا، تقریبا برای هر دانشجویی ایجاد می گردد.

آزمایش هرروز و یا هر دو روز یک بار موجب خطر ابتلا 60 تا 160 دانشجو در یک دوره نیمسال 80 روزه خواهد شد که میزان قابل قبولی است.

این روش شدنی است، اما هزینه بین 120 تا 910 دلار برای هر دانشجو دارد که حداقل آن در یک نیمسال سه ماهه 6.9 میلیون دلار خواهد بود.

محققان اظهار کردند: ما معتقدیم این روش در بازگشایی دانشگاه ها در پاییز 2020 ایمن ترین روش ممکن است. اما اجرای آن نیازمند تمهیدات رفتاری، اقتصادی و محاسباتی است که فراتر از توانایی بسیاری از مسؤولان دانشگاه ها و دانشجویان برای مراقبت از خود است.

آزمایش بر اساس علائم موجب افزایش حضور 5000 دانشجو در خوابگاه های انفرادی می گردد، اما آزمایش هر دو روز یک بار انتقال بیماری را کاهش داده اما با افزایش میلیون ها دلار هزینه همراه خواهد شد.

در کلاسی فرضی با 5000 دانشجو، 0.2 درصد (10 دانشجو) ناقل بدون علامت هستند که بر اساس طرح های دانشمندان این تعداد می توانند دیگران را آلوده نمایند.

البته آنان طرح های بازگشایی دانشکده ها را با آنالیز میزان مرگ ومیر امریکایی ها ارائه کردند که باوجود آمار ابتلا و مرگ ومیر خانواده ها ممکن است مایل به پرداخت چنین هزینه ای باشند.

در این تحقیق محققان دانشگاه ییل سه طرح بهترین، بدترین و طرح پایه را ارائه کردند.

اگر آزمایش کنونی سریع تر، صحیح تر و ارزان تر ارائه گردد، دانشمندان تخمین می زنند هر آزمایش 10 تا 50 دلار هزینه (کیت آزمایشی و هزینه کارکنان بهداشتی برای انجام آن) داشته باشد.

دانشکده هایی مانند دانشگاه بوستون به شدت برای تصمیم گیری در خصوص چگونگی بازگشایی دانشگاه در پاییز کوشش می نمایند. دانشگاه دانشجویان را بر اساس راهبردهای مختلف آزمایش خواهد نمود.

محققان با فرض آزمایش با هزینه کمتر در خصوص دانشجویان با علائم مثبت یا کاذب و همچنین خوابگاه های انفرادی دریافتند، بهترین طرح، آزمایش هر دو روز یک بار است که در این طرح 60 تا 90 دانشجو با علائم کاذب در قرنطینه بسر خواهند برد.

اگر غربالگری فقط به صورت هفتگی انجام گردد، شناسایی مبتلایان بیشتر طول می کشد و میزان ابتلا افزایش می یابد. این بدان معناست که تا خاتمه ترم بیش از 300 دانشجو در خوابگاه انفرادی قرار می گیرند و نتایج آزمایش 200 نفر مثبت خواهد شد.

آزمایش افراد با علائم به معنای تقریبا مثبت نبودن کاذب است و بیش از 400 دانشجو آلوده در خوابگاه انفرادی در هفتادمین روز حضور خواهند داشت. غربالگری به این روش منجر به عفونت کل دانشجویان در 80 روز خواهد شد.

غربالگری روزانه نتایج مشابهی را برای ایزوله کردن به همراه خواهد داشت و تعداد دانشجویان آلوده حداقل 60 دانشجو خواهند بود.

بدترین طرح غربالگری بر اساس علائم است که مانع انتشار ویروس در بین دانشجویان نخواهد شد.

حتی با ارزان ترین، صحیح ترین غربالگری روزانه هزینه آزمایش دانشجویان 48 میلیون دلار خواهد بود و تقریبا برابر نیمی از درآمد شهریه ترکیبی است که دانشکده ها از 5000 دانشجو دریافت می نماید.

آزمایش هر دو یا سه روز نتایج متعادلی به همراه خواهد داشت و حدود 106 دانشجو آلوده در خوابگاه های انفرادی طی ترم حضور خواهند داشت.

این هزینه تا حدودی متوسط و 24 میلیون دلار خواهد بود (شهریه پرداختی 200 دانشجو در دانشگاه دولتی به مدت یک سال).

محققان خاطرنشان کردند: بازگشایی پردیس های دانشگاهی خطرات بیشتری برای دانشجویان نسبت به آموزش در دانشکده ایجاد می نماید. تعداد زیادی از کارکنان دانشگاه (کارمندان اداری و تاسیسات) که هرروز با آنان ارتباط نزدیکی برقرار می گردد و تعداد بی شماری گروه های اجتماعی که دانشجویان با آنان ارتباط پیدا می نمایند.

روسای دانشگاه موظفند تاثیرات کم را نیز در تصمیمات بازگشایی دانشگاه ها در این شرایط مدنظر داشته باشند.

بااین حال، اولین مسؤولیت آنها در خصوص ایمنی دانشجویان و مراقبت از آنان است.

نتایج این تحقیق در JAMA Network منتشرشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 471

به "شرط بازگشایی ایمن دانشگاه ها در سال تحصیلی جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط بازگشایی ایمن دانشگاه ها در سال تحصیلی جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید