خبرنگاران موارد مثبت کرونا در خراسان جنوبی 8 برابر شد

به گزارش بازی های فکری، بیرجند - خبرنگاران - رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: موارد مثبت کرونا (تعداد مبتلایان روزانه) در استان خراسان جنوبی نسبت به هفته آخر اسفند سال گذشته هشت برابر افزایش یافته که نشان دهنده آغاز خیز چهارم در این استان است.

خبرنگاران موارد مثبت کرونا در خراسان جنوبی 8 برابر شد

محمد دهقانی روز شنبه درباره آخرین شرایط شیوع ویروس کرونا در خراسان جنوبی گفت: در روزهای اخیر شاهد افزایش مجدد موارد بستری و تست های مثبت موارد ابتلا به کرونا هستیم که پیش بینی کننده شروع خیز چهارم در استان خراسان جنوبی است.

وی اضافه کرد: طی هفته اخیر افزایش 52 درصدی بیماران بستری تنفسی را نسبت به هفته آخر اسفند ماه در استان شاهد بودیم و افزایش 188 درصدی بیماران بستری کرونا مثبت واقعا جای نگرانی دارد که در صورت تداوم، بیمارستان های ما مملو از بیمار خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در تست هایی که انجام می دهیم شاهد افزایش هشت برابری موارد مثبت شناسایی شده نسبت به هفته آخر اسفند پارسال هستیم که همه اینها نشان دهنده شروع خیز چهارم در استان خراسان جنوبی است و اگر همیاری، همکاری و تعامل مردم نباشد قطعا با خیز بسیار سختی روبرو خواهیم شد.

وی گفت: امیدوارم این بار نیز مانند گذشته با کوشش بی وقفه مدافعان سلامت و همکاری و مشارکت آحاد هم استانی ها بر این بیماری غلبه کنیم.

خراسان جنوبی 11 شهرستان دارد و در حال حاضر 10 شهرستان این استان در شرایط زرد (متوسط خطر) و یک شهرستان در شرایط نارنجی (پرخطر) است. این استان از امروز هیچ شهرستان آبی (کم خطر) ندارد.

براساس آخرین رنگ بندی شهرستان های استان خراسان جنوبی که روز شنبه (14 فروردین) اعلام شد، شهرستان بیرجند در شرایط نارنجی قرار گرفته است و سایر شهرستان های استان نیز زرد رنگ است.

اولین مورد ابتلا به بیماری کووید 19 در خراسان جنوبی اوایل اسفند 98 در پی همه گیری جهانی ویروس کرونا اعلام شد و پس از گذر خیزهای اول و دوم بیماری در فروردین و تیر 99، فرایند بیماری بار دیگر در مهر سال گذشته صعودی شد که این فرایند تا آبان و آذر ماه ادامه یافت به طوری که آمار مبتلایان روزانه (24 ساعت) سه رقمی و فوتی های کرونا در این استان دورقمی شد.

به دنبال اجرای محدودیت های جامع از اول آذر پارسال و همراهی مردم و اصناف به تدریج موارد ابتلا به کرونا، بیماران مراجعه کننده به بیمارستان ها، تست های مثبت، موارد بستری و فوتی در خراسان جنوبی کاهش یافت و این استان پیک سوم کرونا را پشت سر گذاشت.

فرایند صعودی شناسایی بیماران مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی از اوایل هفته گذشته شروع شد و شهرستان بیرجند بیشترین موارد مثبت جدید را در این مدت به خود اختصاص داده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 898

به "خبرنگاران موارد مثبت کرونا در خراسان جنوبی 8 برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران موارد مثبت کرونا در خراسان جنوبی 8 برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید