حفاظت از ساختمان های دارای اسکلت فلزی در برابر حریق با محصولی ایرانی

به گزارش بازی های فکری، یک شرکت دانش بنیان پیروز به تولید پوششی برای ساختمان های فلزی شده که رسیدن به دمای بحرانی را به تعویق می اندازد.

حفاظت از ساختمان های دارای اسکلت فلزی در برابر حریق با محصولی ایرانی

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد امیر کریمی مدیرعامل شرکت دانش بنیان آبتیک پوشش آریا با بیان اینکه پوشش مقاوم در برابر حریق این شرکت از خواص فیزیکی، مکانیکی و شیمیایی بسیار خوبی برخوردار است، گفت: این محصول در حین اجرا و پس از خشک شدن غیر آتش زا بوده و کاملاً عاری از آزبست است.

به تعویق افتادن حریق

پوشش مقاوم در برابر حریق محصولی تک جزئی و سیمان پایه است که برای محافظت در مقابل حریق سازه های فلزی و حریق سلولزی طراحی شده و دارای دانسیته کمی بوده است.

این محصول برای محافظت حریق غیرفعال استفاده می شود، زمانی که اسکلت فلزی به دمای 550 درجه برسد سازه مقاومت فشاری و کششی خود را از دست می دهد و ساختمان فرو می ریزد، این محصول باعث می شود مدت زمان رسیدن دمای سازه فلزی به دمای بحرانی بین یک الی چهار ساعت به تعویق بیفتد که از این حیث باعث کمک به آتش نشان ها می شود.

جلوگیری از خروج ارز

این محصول در حجم وسیع تولید می شود، ممکن است یک ساختمان میانه نیاز به 100 تن از این محصول داشته باشد تا قبل از تولید داخل این پوشش تماماً وارداتی بود اما محصول داخلی توانسته صرفه جویی ارزی بالایی به همراه داشته باشد. در حال حاضر در این شرکت 60 نفر به صورت مستقیم و در حدود 100 نفر نیز به صورت غیرمستقیم با این شرکت همکاری می کنند.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان آبتیک پوشش آریا با اشاره به اینکه محصولات داخلی باعث شده تقریباً دیگر هیچ شرکت خارجی در بازار داخل حضور نداشته باشد، افزود: محصول داخلی استانداردهای لازم را دارد و ازلحاظ کیفیت مشابه نمونه های خارجی است، همچنین با استفاده از دانه های معدنی موجود در ایران به تولید رسیده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1401 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1357

به "حفاظت از ساختمان های دارای اسکلت فلزی در برابر حریق با محصولی ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حفاظت از ساختمان های دارای اسکلت فلزی در برابر حریق با محصولی ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید