جزئیات جدید پرونده روح الله زم؛ پرونده زم تفکیک شد ، بازداشت 5 نفر در پرونده کلاهبرداری از نمایندگان مجلس

به گزارش بازی های فکری، سخنگوی قوه قضائیه گفت: در پرونده روح الله زم اهل احتمالات نیستیم و صبر می کنیم که در چهارچوب مقررات به آن رسیدگی می گردد.

جزئیات جدید پرونده روح الله زم؛ پرونده زم تفکیک شد ، بازداشت 5 نفر در پرونده کلاهبرداری از نمایندگان مجلس

به گزارش بازی های فکری به نقل از فارس، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در برنامه رادیویی درباره آخرین شرایط پفراینده روح الله زم گفت: ما اهل احتمالات نیستیم و صبر می کنیم که رسیدگی ها انجام و قاضی در خصوص آن تصمیم بگیرد با این حال طی روزهای آینده دادگاه زم برگزار و در چهارچوب مقررات به آن رسیدگی می گردد.

وی اضافه نمود:در این پفراینده غیر از متهم اصلی، 5 نفر هم بازداشت شده و تعدادی هم احضار شدند.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: در ارتباط با این پفراینده افرادی در بخش های مختلف به عنوان متهم حضور دارند و از طیف های مختلف اسامی مطرح است که تا زمانی که پفراینده رسیدگی نگردد، نمی توانیم در خصوص آن صحبت کنیم.

اسماعیلی گفت: پفراینده روح الله زم تفکیک شده تا به طور مجزا به آن رسیدگی گردد و به پفراینده افراد دیگر هم به مرور زمان رسیدگی خواهد شد.

وی در خصوص کلاهبرداری از نمایندگان مجلس و بازداشت 5 نفر در این ارتباط گفت: طبق اظهارات بازداشت شدگان، این افراد هیچ ارتباطی با شورای نگهبان و آنالیز صلاحیت ها ندارند و به زودی به پفراینده رسیدگی و متهمان معرفی می شوند.

اسماعیلی گفت: این پفراینده کلاهبرداری است و رشوه نیست، زیرا بین اتهام کلاهبرداری و رشوه تفاوت وجود دارد؛ در اتهام رشوه مامور دولت برای ارائه خدمات وجهی را دریافت می نماید که در این پفراینده از بخش های حاکمیتی هیچ فردی حضور ندارد.

وی اضافه نمود: براین اساس جمع زیادی از افرادی که احراز صلاحیت نشده اند به شورای نگهبان مراجعه و مدارک خود را ارائه نموده اند و طی روزهای آینده شورای نگهبان نظر نهایی را اعلام می نماید.

وی در خصوص دستور رئیس قوه قضائیه برای مشخص و تکلیف خودروهای انبار شده در گمرک نیز شرح داد: رئیس قوه قضائیه دستور آزادسازی خودروهای دپو شده را نداده، بلکه خاطرنشان کرد که باید مشخص تکلیف شوند، زیرا فرایند رسیدگی به پفراینده طولانی شده است و بعد از رسیدگی قضایی در خصوص آزادسازی این خودروها تصمیم گیری می گردد.

سخنگوی قوه قضائیه همچنین در خصوص شرایط خودروسازی های داخلی گفت: ما به آن ها ورود کردیم و برخوردهای قضایی در دادستانی تهران شروع شده و سازمان بازرسی نیر مأمور آنالیز این موضوع شده است.

وی تأکید کرد: نظارت بر روی قیمت خودروهای داخلی برعهده سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده، شورای رقابت و سازمان تعزیرات حکومتی است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 148

به "جزئیات جدید پرونده روح الله زم؛ پرونده زم تفکیک شد ، بازداشت 5 نفر در پرونده کلاهبرداری از نمایندگان مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جدید پرونده روح الله زم؛ پرونده زم تفکیک شد ، بازداشت 5 نفر در پرونده کلاهبرداری از نمایندگان مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید