توجه ویژه دولت به حل آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور

به گزارش بازی های فکری، تهران (پانا) - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تشکیل کارگروه حل مشکل آلودگی هوای کلانشهرهای کشور از تصویب 20 ماده مربوط به آلاینده های جوی در این کارگروه خبر داد.

توجه ویژه دولت به حل آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور

علی سلاجقه در مراسم گرامیداشت شصست و نهمین سالروز درگذشت کریم ساعی، بنیادگذار علوم منابع طبیعی در کشور اظهار کرد: امروز، سالروز درگذشت انسان بزرگی است که می توان سالروز درگذشت او را، روز تمامی اندیشمندان منابع طبیعی و محیط زیست نام گذاری کنیم. وقتی موضوع علم مطرح می شود، دانشمندان و علما از خداوند خشیت دارند. خشیت با ترس فرق دارد. ترس از جهل و خشیت از دانایی می آید. کریم ساعی انسانی بود که خداوند را در اکوسیستم کشف کرد. انسانی که خدا را در چرخه حیات دید. او نسبت به خدا ترس نداشت بلکه خشوع و تضرع داشت.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: امثال مهندس ساعی ، انسان هایی ستند که در این حوزه تلاش می کنند و حرف برای گفتن دارند. این انسان ها رو به جلو هستند و 50 تا 100 سال آینده را می بینند. همه اندیشمندان، اساتید، محیط بانان و جنگل بانان که در گوشه گوشه کشور در حال حفاظت از خاک ایران هستند، افرادی هستند که آینده را می بینند. بنابراین امروز را روز تجلیل از عالمان منابع طبیعی و محیط زیست می دانم.

وی افزود: مجموعه سازمان جنگل ها و منابع طبیعی و محیط زیست را مجموعه ای واحد و بهم پیوسته می بینم و امروز مسایل محیط زیست به جایی کشیده شده که همه بهتر از ما چالش ها را می شناسند و از ما حل مشکل می خواهند و دیگر توجیه کردن ها جایگاهی در حوزه محیط زیست ندارد.

سلاجقه با اشاره فعالیت دولت سیزدهم گفت: دولت مردمی شعار محیط زیست نداد اما گام هایی که در کشور در حوزه محیط زیست برداشته می شود ارزنده و مثبت است. در زمینه آلاینده های جوی کارگروهی که با حضور معاون اول ریاست جمهوری و وزرای مربوطه تشکیل می شود موضوعی 64 بندی را در دستور کار دارد که روز گذشته 20 ماده از آن تصویب شد تا گام های اساسی برای حل مسایل آلایندگی در کشور به ویژه تهران و البرز برداشته شود.

وی بیان کرد: امروز، مدیری پیروز است که مسایل محیط زیستی را حل نماید. ما مسائل محیط زیست را به صورت جهادی و عالمانه و مدبرانه حل خواهیم کرد و این تعهد را می دهیم که تا پایان دوره مسئولیتمان به عنوان خادم حداقل یکی از مسایل محیط زیستی سامان داده شود و در نهایت شاخص های محیط زیستی بهبود پیدا خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1317

به "توجه ویژه دولت به حل آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجه ویژه دولت به حل آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید