تقلب بزرگ اپل: تصاویر ویژن پرو عمداً واضح نیست

به گزارش بازی های فکری، از قرار معلوم، ترفند مخفیانه اپل برای تعیین نشدن جداشدگی پیکسل ها در نمایشگر ویژن پرو لو رفته است. این موضوع می تواند موج تازه ای علیه محصول نه چندان پراقبال اپل به راه بیندازد.

تقلب بزرگ اپل: تصاویر ویژن پرو عمداً واضح نیست

به گزارش خبرنگاران ، رویکرد عجیب اپل در قبال ویژن پرو به شمشیری دولبه برای این هدست واقعیت ترکیبی تبدیل شده است. اپل ویژن پرو از ترفندی مخفیانه برای پنهان کردن آرتیفکت های بصری نظیر جلوهٔ اسکرین دور استفاده می نماید. اسکرین دور زمانی پیش می آید که خط جدانمایندهٔ پیکسل ها با چشم غیرمسلح مشاهده پذیر باشد.

به نقل از زومیت، یکی از کاربران با انتشار پستی در ایکس ادعا نموده است که اپل عمداً فوکوس لنزهای ویژن پرو را ضعیف نموده است تا تصاویر کمی تار شوند.

تاری جزئی می تواند ظاهر طبیعی تری به تصاویر بدهد و معمولا برای محتوایی مانند فیلم از این کار استفاده می گردد؛ اما این رویکرد با عوارضی از جمله خستگی چشم و سردرد، به خصوص هنگام خواندن متن همراه است. در بازه های زمانی طولانی، تصاویر بسیار واضح کمترین فشار را به چشم وارد می نمایند؛ اما افزایش بیش ازحد شفافیت تصویر باعث به وجود آمدن جلوهٔ آزاردهندهٔ اسکرین دور می گردد.

توضیح عکس: مقایسهٔ دو تصویر یکسان بین هدست ویژن پرو (بالا) و متا کوئست 3 (پایین)

بسیاری از کاربران هدست واقعیت مجازی اپل اذعان نموده اند که محصول مورد بحث نسبت به سایر هدست ها خسته نماینده تر است، چراکه چشم انسان دائماً کوشش می نماید تا روی تصویر فوکوس کند، اما به علت تاری تصویر قادر به انجام این کار نیست.

5454

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1403 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1632

به "تقلب بزرگ اپل: تصاویر ویژن پرو عمداً واضح نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقلب بزرگ اپل: تصاویر ویژن پرو عمداً واضح نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید