تعبیر خواب آش - خوردن آش رشته در خواب چه تعبیری دارد؟

به گزارش بازی های فکری، آش در فرهنگ ایرانی و اسلامی نماد بخشندگی است. کمتر کسی است که کلمه آش را شنیده و خاطرات نذری دادن در ذهن آن تداعی نشود. به طور کلی پختن و خوردن آش با نذری دادن و پخش کردن اطعام گره خورده است. البته ممکن است که این رویا به حالت های دیگری نیز دیده شود که در این حالت مزه آش و احساسی که در آن لحظه بیننده خواب درک خواهد کرد در تعبیر خواب بسیار اهمیت دارد.

تعبیر خواب آش - خوردن آش رشته در خواب چه تعبیری دارد؟

اگر در خواب مزه و طعم شیرین احساس کردید:

  • ابن سیرین: شادی و خوشحالی و رزق حلال
  • ابراهیم کرمانی: شادی و نشاط

مزه و طعم ترش، تلخ و شور:

  • ابراهیم کرمانی: رنج و اندوه
  • ابن سیرین: غم، اندوه و نگرانی

تعبیر خواب آش رشته

علاوه بر طعم و مزه آش موادی هم که در آن دیده می شوند اگر به طور محسوس برای بیننده خواب قابل درک باشند می توانند در تعبیر خواب آش تاثیر گذار باشند. با توجه به این نکات منوچهر مطیعی تهرانی می گوید:

رشته، رشته امید است و خیر و برکت و نعمت. رشته را از خمیر آرد تهیه می کنند و چون آرد و خمیر آرد و گندم و نان همه در خواب های ما خوب هستند رشته نیز خوب است. به طور سنتی ما شب های عید رشته پلو می خوریم و آش رشته درست می کنیم این کار از همین عقیده ریشه گرفته یا تعبیر بر مبنای این سنت و عقیده پایدار است که رشته در خواب رشته امید است و نعمت و برکت و دیدنش در خواب نیکو است به هر حال که باشد. فقط اگر رشته را دور بریزید و تباه کنید خوب نیست.

تعبیر خواب آش شوربا

شوربا نعمت و فایده و خیر و نیکی است. این تعبیر کلی شورباست ولی در غذاهایی مانند شوربا، آبگوشت، آش، حلیم و از این قبیل که از مواد مختلف و متعدد تهیه و پخته می گردد طعم و مزه آن راستا را معین می کند.

اگر در خواب فقط شوربا ببینیم خوب است و نعمت و خوبی تعبیر شده چه خودمان پخته و تهیه کرده باشیم و چه دیگری به ما بدهد، اما اگر آن را بخوریم و بد طعم و بدمزه باشد غم و اندوه و ناراحتی است. خیلی کارها هست که ما به امید سود بردن انجام می دهیم یا اقدام می کنیم ولی در جریان عمل با شکست رو به رو می شویم و ناراحتی نصیب ما می گردد. شوربای بد طعم و بدمزه چنین چیزی را در خواب می نمایاند. شوری و ترشی آن نیز همین تعبیر را دارد.

تعبیر خواب آش رشته نذری

تعبیرگری می گوید: آش رشته به واسطه داشتن حبوبات دل پاک فرد دیده شده در خواب را نشان می دهد و ادای نذری نماد دیدن همه به یک چشم است. خواب به شما نشان می دهد که با دلی بزرگ و طبع بلند اطرافیان را از برکات وجودتان بهره مند سازید.

اگر آش نذری بگیرید نعمت و روزی به شما رسد و اگر آش نذری بدهید به مقام می رسید.

تعبیر خواب آش پختن

شما هدفی در ذهن دارید که برای رسیدن به آن باید تلاش کنید.

دیدن آش پشت پا در خواب به این معنی است که شما هدفی دارید که با تلاش به آن هدف خواهید رسید.

بیشتر خواب هایی که آش قسمتی از آن بوده مربوط به آش رشته است. این آش در بین سفره های ایرانی جا باز کرده و کمتر دیده شده که آش با محتویات دیگر خورده گردد، مگر اینکه در منطقه ای خاص زندگی کنید و غذای بومی آن منطقه را در رویا مشاهده کرده باشید. با توجه به این موضوع ابن سیرین تعابیری را برای دیدن آش سرکه، آش سماق و آش زیره بیان کرده است.

تعبیر خواب آش سرکه

ابن سیرین:

  • اگر در خواب ببینی آش سرکه را با گوشت گوسفند و چیزهای خوب و عسل پخته ای، تعبیرش این است که زندگانی و معاش و معیشت خوب و نیکو و عزت و جاه به دست می آوری.
  • اگر ببینی آش سرکه را با گوشت گاو پخته ای عمر طولانی بدست می آوری و به وسیله برخی افراد حکومتی به مال و اموالی خواهی رسید.
  • اگر ببینی آش سرکه را با گوشت پرنده پخته ای، به اندازه کم و زیاد چیزهایی که در آش وجود دارد بزرگی و حکومت به دست می آوری.

تعبیر خواب آش سماق (تتماج)

ابن سیرین:

  • اگر در خواب ببینی آش سماق را با گوشت بره یا گوسفند و ماست شیرین می خوری نشانگر این است که به همان اندازه از افراد سپاهی و لشکری به تو سود و منفعت خواهد رسید.
  • اگر ببینی آش سماق را با گوشت گاو یا خرگوش و ماست ترش می خوری به این معناست که از مردم پست و فرومایه مقداری سود و منفعت به تو می رسد.

جابر مغربی: اگر در خواب ببینی که آش سماق را با چیزی ترش می خوری نشانه غم و اندوه است.

تعبیر خواب آش زیره (زیره باج)

ابن سیرین: خوردن آش زیره در خواب به معنای دشمنی و غم و اندوه است.

سخن آخر

تعبیر دیدن اینگونه غذاها همانطور که گفته شد کاملا به فضای خواب و تمامی عناصری که در محیط دیده می شوند وابسته است. اینکه آیا آش موضوع خواب قرار گرفته باشد یا خیر به افکار و درکی که بیننده خواب از رویا داشته است باز می گردد. چنانچه شما هم رویایی پیرامون آش، آش نذری، آش رشته و … مشاهده کرده اید می توانید ان را در قسمت نظرات با دیگر کاربران به اشتراک گذارید.

منبع: مجله انگیزه
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 534

به "تعبیر خواب آش - خوردن آش رشته در خواب چه تعبیری دارد؟" امتیاز دهید

38 کاربر به "تعبیر خواب آش - خوردن آش رشته در خواب چه تعبیری دارد؟" امتیاز داده اند | 4.1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعبیر خواب آش - خوردن آش رشته در خواب چه تعبیری دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید