بازچرخانی آب در صنایع سمنان به کمک تیم های فناور

به گزارش بازی های فکری، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان گفت: بازچرخانی آب در صنایع به کمک تیم های پژوهشی فناور چالش تأمین آب را برای واحدهای صنعتی استان در راستای تحقق جهش تولید رفع می کند.

بازچرخانی آب در صنایع سمنان به کمک تیم های فناور

به گزارش خبرنگار از ، حسن آل بویه مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان با بیان اینکه کمبود آب چالش اصلی صنعت استان است، اظهار کرد: بهره گیری از تیم های پژوهشی فناور برای بازچرخانی آب در بخش صنعت می تواند این دغدغه صنایع استان را برطرف کند.

او به شرایط حاکم بر صنعت و اقتصاد کشور اشاره و خاطرنشان کرد: این مسأله سبب شده تفکر صنعتگر به سوی نوآوری به منظور پایداری توسعه صنعتی رود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان بیان نمود: بدون ورود نوآوری به صنعت نمی توان انتظار رشد و پشتیبانی از این بخش را داشت.

آل بویه وجود شتاب دهنده ها را برای تقویت و مشارکت در راستا رشد ایده های خلاق ضروری دانست و گفت: راستا رشد بسکمک از ایده ها در جهت تبدیل به تولید محصول در همان مرحله متوقف می شود و بسط و توسعه دانش در صنعت و تولید محصول در گرو حمایت از بخش شتابدهی است.

او با اشاره به فعالیت کانون هماهنگی دانشگاه و صنعت (اتاق مسأله) افزود: این اقدام در راستای ارتباط مؤثر صنعت، دانشگاه و با هدف ارتقای فنی و تکنولوژی صنعت استان اجرا شده که باید توسعه یابد.

آل بویه یادآور شد: ایجاد پیوند میان دانشگاه و صنعت، علاوه بر تأمین بخش زیادی از نیازهای داخلی کشور، کمک به جهش تولید و هم توسعه صنعت را به ارمغان خواهد آورد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان با بیان اینکه برخی از صنایع مستعد فناور در شهرک ها و نواحی صنعتی استان سمنان فعال هستند، افزود: این صنایع با اخذ مجوز دانش بنیان از مزایای تبدیل شدن کارخانه های صنعتی به شرکت های دانش بنیان بهره مند می شوند.

او یادآور شد: در صورت امکان، پیشنهاد می شود شهرک فناوری با توجه به دغدغه واحدهای فناور ایجاد شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان تأکید کرد: صندوق های خطرپذیر (ایده های دارای ریسک سرمایه گذاری) روشی است که با حمایت معنوی و مالی برای تولید محصولات فناورانه و به بار نشستن ایده های نوآورانه استان سمنان می تواند مناسب و تأثیرگذار باشد که فقدان آن در استان بسیار محسوس است.

انتهای پیام / گ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 شهریور 1400 بروزرسانی: 4 شهریور 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1094

به "بازچرخانی آب در صنایع سمنان به کمک تیم های فناور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازچرخانی آب در صنایع سمنان به کمک تیم های فناور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید