ابداع فناوری ضد کلاهبرداری با استفاده از فیلم های کهنه

به گزارش بازی های فکری، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، محققان می گویند این فناوری از دقت زیادی برای تأیید اصالت محصولات مهم و ارزشمند مانند جواهرات، محصولات الکترونیک گران قیمت، مواد دارویی و غیره برخوردار است.

ابداع فناوری ضد کلاهبرداری با استفاده از فیلم های کهنه

فناوری یادشده که دیپ کی نام دارد، مبتنی بر استفاده از فیلم های قدیمی دوبعدی کهنه و نیز الگوریتم هوش مصنوعی است. دوام بالای این فناوری و دقت منحصر به فرد از جمله مزیت های دیگر آن محسوب می شود.

فناوری دیپ کی مبتنی بر الگوهایی موسوم به پی یو اف است که شناسه فیزیکی منحصر به فردی برای غیرممکن کردن کپی برداری محسوب می شود و در حال حاضر در بعضی از فرایندهای مبارزه با جعل و دستکاری مانند ایمن سازی ریزپردازنده ها مورد استفاده قرار می گیرد.

برچسب های پی یو اف اگر چه پیچیده و ضد جعل هستند، اما در برابر بی ثباتی های زیست محیطی پایدار نیستند و فرایند تأیید هویت به وسیله آنها با طی مدت زمانی قابل توجه صورت می گیرد. برای ارتقای کیفیت، دوام و ثبات این برچسب ها از نوعی جوهر چسبناک که به سطح فیلم های قدیمی اضافه می شود، استفاده می شود. الگوهای جدیدی که به این شیوه شکل می گیرند به سادگی قابل بازتولید و بازطراحی به منظور استفاده مکرر هستند.

سپس از این الگوهای تازه با استفاده از میکروسکوپ الکترونیکی تصویربرداری می شود و یک نرم افزار هوش مصنوعی در عرض چند دقیقه الگوی شکل گرفته را تحلیل، طبقه بندی و اعتبارسنجی می نماید و محصول نهایی برچسبی با الگوی خاص و غیرقابل جعل است.

کل این فرایند تنها 3.5 دقیقه طول می کشد و آنالیز اصالت محصولی که بدین شیوه ضد جعل شده نیز به تنها 20 ثانیه زمان احتیاج دارد. محققان امیدوارند محصولات مبتنی بر این فناوری ضد جعل در آینده نه چندان دور روانه بازار شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 728

به "ابداع فناوری ضد کلاهبرداری با استفاده از فیلم های کهنه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابداع فناوری ضد کلاهبرداری با استفاده از فیلم های کهنه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید