هشدار نسبت به ورود بیش از حد شکارچیان به منطقه عمارلوی رودبار

به گزارش بازی های فکری، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار گفت: ورود بیش از حد شکارچیان به منطقه عمارلوی رودبار موجب نگرانی مردم شده و محیط زیست درصدد رفع کردن این نگرانی است.

هشدار نسبت به ورود بیش از حد شکارچیان به منطقه عمارلوی رودبار

به گزارش بازی های فکری رامین حسین زاده در گفت و گو با ایسنا گفت: با هدف آگاهی بخشی و روشنگری مردم این شهرستان در مورد محیط زیست نشست های مختلفی برگزار می گردد تا دغدغه های اهالی این منطقه در زمینه شکار و خسارات وارده از سوی حیات وحش آنالیز گردد.

وی اضافه نمود: مردم در این جلسات دغدغه ها و دیدگاه های خود را در زمینه های مختلف محیط زیست بیان می نمایند و کارشناسان محیط زیست این شهرستان با ارایه پاسخ، نسبت به آگاهی بخشی مردم این منطقه اقدام می نمایند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار اظهار داشت: بیشترین دغدغه و نگرانی مردم درخصوص صدور پروانه های شکار و ورود بیش از حد شکارچیان به منطقه عمارلوست که با ممنوعیت شکار در این منطقه این دغدغه رفع خواهد شد.

حسین زاده توضیح داد: از دیگر دغدغه های مطرح شده در این نشست موضوع خسارات وارده از سوی حیات وحش به دامداران و کشاورزان و همچنین ترس از حضور گونه پلنگ در منطقه است که درخصوص خسارات وارده، ضوابط و مقررات مربوط به نحوه پرداخت خسارت برای اهالی تشریح شد.

وی با بیان این که پلنگ از گونه های جانوری بسیار ارزشمند شهرستان رودبار است، اضافه نمود: درخصوص رفتارشناسی گونه پلنگ و نحوه روبرو با آن مطالبی برای مردم ارایه شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 7

به "هشدار نسبت به ورود بیش از حد شکارچیان به منطقه عمارلوی رودبار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نسبت به ورود بیش از حد شکارچیان به منطقه عمارلوی رودبار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید