مغرضان از تعلیق فدراسیون صحبت می نمایند، قایقرانان به خاطر شرایط کرونا دچار فرسایش روحی و روانی شدند

به گزارش بازی های فکری، رئیس فدراسیون قایقرانی گفت: سال گذشته به خاطر عدم پرداخت حق عضویت به فدراسیون اخطار داده شده بود اما سال جاری چنین موضوعی مطرح نیست و مغرضان در خصوص تعلیق فدراسیون سخن می گویند.

مغرضان از تعلیق فدراسیون صحبت می نمایند، قایقرانان به خاطر شرایط کرونا دچار فرسایش روحی و روانی شدند

علیرضا سهرابیان در تبادل نظر با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری خبرنگاران، درباره تعلیق رشته قایق بادبانی به دلیل عدم پرداخت حق عضویت گفت: من فکر می کنم این مسائل بیشتر پرداختن به حواشی و غرض ورزی از سوی عده ای است که نمی دانند هدف شان چیست. خوشبختانه همه کسانی که از ورزش آگاه هستند می دانند که اگر قرار باشد تعلیقی صورت بگیرد باید به وسیله کمیته ملی المپیک و فدراسیون های زیرمجموعه مکاتبه نمایند. در خصوص تعلیق این رشته، نه فدراسیون آگاه است و نه کمیته ملی المپیک. به همین دلیل سعی می کنیم که وقت خود را صرف صحبت های بی اساس و بدون نتیجه نکنیم.

وی گفت: البته به نظرم طرح این مسائل از یک زاویه مفید خواهد بود به این خاطر که در صورتی که چنین اتفاقی بیفتد، جامعه را منعطف و آن را معطوف به احتیاجسنجی هایی می نماید که در صورت چنین اتفاقی، چه راهکاری در پیش گیرند. خوشبختانه هنوز این اتفاق نیفتاده است. اگر فدراسیون جهانی برای این موضوع می توانست به صورت حضوری رأی گیری کند، حتماً این کار را انجام می داد و هیچ وقت به صورت مجازی این کار صورت نمی گرفت. با توجه به شرایط کشور ما و تحریم های ظالمانه ای که با آنها روبه رو هستیم در چند سال اخیر حق عضویت های ما به صورت نقدی و در محل برگزاری رأی گیری پرداخت می شد اما الان با توجه به شرایط کرونا این مجمع قرار است به صورت مجازی برگزار گردد و بنابراین امکان پرداخت عضویت به صورت حضوری هم مقدور نبود.

رئیس فدراسیون قایقرانی تأکید کرد: ضمن اینکه هیچ زمانی به خاطر عدم پرداخت حق عضویت، ریشه یک فدراسیون را قطع نمی نمایند و تصمیم به تعلیق آن نمی گیرند. این رأی گیری قرار بود اسفند ماه در امارات انجام گردد اما به دلیل شرایط کرونا این موضوع منتفی شد و حتی در فدراسیون حق عضویت را به صورت نقدی تهیه نموده بودیم تا در آنجا پرداخت کنیم اما شرایط تغییر کرد. این موضوع را به فدراسیون جهانی اعلام کردیم و به آنها گفتیم که به خاطر تحریم نمی توانیم حق عضویت را به صورت بانکی پرداخت کنیم. در صورتی که کرونا ریشه کن گردد و مسابقه یا اجلاسی برگزار گردد، در اولین فرصت حق عضویت را پرداخت خواهیم کرد.

سهرابیان مطرح کرد: هیچ زمانی صحبت از تعلیق به میان نیامده و من فکر می کنم کسانی که چنین اخباری را مطرح می نمایند، به خاطر کرونا خانه نشین شده اند و چنین اخباری را دنبال می نمایند. در فدراسیون هم ما در کوشش هستیم که همه امور را به نحو احسن انجام دهیم تا مسئله ای به وجود نیاید. من فکر می کنم این افراد به دنبال بر هم زدن آرامش خانواده قایقرانی هستند. سال گذشته که حق عضویت پرداخت نشده بود، این اولتیماتوم را به ما داده بودند. همان زمان من تازه سکان راهنمایی فدراسیون را برعهده گرفته بودم و مدارک آن موجود است. به ما اعلام شده بود به خاطر عدم پرداخت حق عضویت، فدراسیون ممکن است تعلیق گردد اما سال جاری چنین صحبتی اصلاً مطرح نشده است. به احترام تمام مردم جهان که این روزها درگیر ویروس کرونا هستند به ما اعلام نموده اند شما حق عضویت را پرداخت ننموده اید، در رأی گیری که قرار است به صورت مجازی برگزار گردد، طبق قانون حق شرکت در آن را نداریم اما هیچ زمان در خصوص تعلیق صحبت ننموده اند.

رئیس فدراسیون قایقرانی در خصوص شرایط تمرینی قایقرانان در شرایط کرونا اظهار کرد: در فدراسیون قایقرانی ما مقید به قانون هستیم و باید از دستورالعمل هایی که به ما ابلاغ کردند تبعیت کنیم. زمانی که تمرین کردن رشته های انفرادی آزاد شد، مجموعه فدراسیون قایقرانی آغاز به کار کرد. هر زمانی هم که ستاد مقابله با کرونا و وزارت ورزش به ما اعلام نمایند که می توانیم تمرینات را به صورت گروهی برگزار کنیم، مطمئن باشید طبق قوانین و مقررات که به فدراسیون های ورزشی ابلاغ می نمایند، ما اردوها را آغاز خواهیم کرد.

وی گفت: در این مدتی که اردوها تعطیل بوده، همکاران من در فدراسیون مشغول مهیا کردن خوابگاه ها، محل تمرین ورزشکاران بودند تا برای از سرگیری مجدد اردوها با مسئله ای روبرو نشویم. دور بودن از تمرینات برای ورزشکاران خیلی سخت است. به هر حال تمرین انفرادی شاید چندین ماه جواب دهد و بعد از آن ورزشکار دچار فرسایش روحی و روانی می گردد. در حال حاضر قایقرانان کم کم به این سمت حرکت می نمایند و حالت فرسایشی پیدا نموده اند و احتیاج دارند که تمرینات خود را در محل قرنطینه که باید برای آنها در نظر بگیرند، آغاز نمایند.

سهرابیان اعلام کرد: امیدوارم که مسئولان ورزش، کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش شرایط را برای ورزشکاران به گونه ای مهیا نمایند که آنها بتوانند در فضای قرنطینه بدون هیچ گونه ورود و خروجی، تمرینات خود را انجام دهند. این شرایط به خصوص برای ورزشکارانی که قصد سهمیه المپیک دارند یا برای بازی های آسیایی آماده می شوند باید مهیا گردد. البته درست است که هزینه زیادی دربر دارد اما اگر به دنبال سهمیه و مدال های بازی های آسیایی هستیم، باید با یک برنامه ریزی منسجم شرایط را فراهم نمایند.

رئیس فدراسیون قایقرانی اضافه کرد: البته که وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک تا به امروز شرایط را فراهم نموده اند و به فدراسیون های پرمدال و دارای شانس کسب سهمیه المپیک، یاری های زیادی نموده اند اما اگر واقعاً هدف ما این است که با دست پر به مسابقات برویم و نتیجه بگیریم، احتیاجمند یک برنامه منسجم ملی هستیم که تمام ارگان ها باید به وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک یاری نمایند. این کار احتیاجمند یک عزم ملی است. همان طور که در سیل و زلزله و جنگ همه به یکدیگر یاری می کردند، برای به اهتزاز درآوردن پرچم ایران در مجامع بین المللی هم باید دست به دست هم داده و این همدلی را انجام دهند.

وی همچنین در خصوص قایق هایی که این فدراسیون تهیه نموده و آیا برای ایران فرستاده شده است یا خیر؟ مطرح کرد: منبع این قانون ها از کشور چین است و این کشور فعلاً منشأ کرونا است. متأسفانه هنوز اجازه ارسال قایق ها را نداده اند. مابقی بدهی هایی که وجود داشته به وسیله کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و فدراسیون پرداخت شد و هیچ بدهی دیگری باقی نمانده که بخواهیم بگوییم به خاطر این موضوع قایق ها را ارسال ننموده اند. تمام زمان بندی برای ارسال این قایق ها از قبل معین شده بود اما شیوع کرونا همه برنامه های ما را به هم ریخت. حتی مقصد هم به وسیله شرکتی که این قایق ها را برای ما ارسال می کرد گرفته شد و قرار بود به جزیره آزاد قشم ارسال گردد اما تمام داد و ستدها به دلیل شرایط فعلی لغو شده است. ما هم منتظر هستیم تا این تجهیزات به دست ما برسد. خوشبختانه با توجه به پیگیری هایی که کمیته ملی المپیک از گمرک داشته قرار است به زودی برای ما ارسال شوند. امیدوارم مدیران گمرک هم در این عزم ملی با ما همکاری نمایند.

سهرابیان در خصوص بدهی های این فدراسیون مطرح کرد: خوشبختانه ما به غیر از آن 100 تا 200 یورویی که بابت حق عضویت باید پرداخت کنیم، در فدراسیون هیچ گونه بدهی نداریم.

4057/

تشکر از اطلاع رسانی شما

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 548

به "مغرضان از تعلیق فدراسیون صحبت می نمایند، قایقرانان به خاطر شرایط کرونا دچار فرسایش روحی و روانی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مغرضان از تعلیق فدراسیون صحبت می نمایند، قایقرانان به خاطر شرایط کرونا دچار فرسایش روحی و روانی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید