رزرو تور ترکیه: مانور جنگنده های ترکیه و جمهوری آذربایجان بر فراز تنگه بسفر

به گزارش بازی های فکری، شماری از جنگنده های میگ-29، اف-16 و فانتوم نیروی هوایی ترکیه و جمهوری آذربایجان در راستای هماهنگی بیشتر مانورهایی را بر فراز تنگه بسفر انجام دادند.

رزرو تور ترکیه: مانور جنگنده های ترکیه و جمهوری آذربایجان بر فراز تنگه بسفر

بهترین تجربه سفر را با رزرو تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیروهای هوایی جمهوری آذربایجان و ترکیه در آستانه افتتاحیه جشنواره هوافضا و فناوری در استانبول روز دوشنبه نمایش هوایی انجام دادند.

به گزارش روزنامه ینی شفق ، هواپیماهای ارتش جمهوری آذربایجان و ترکیه بر فراز تنگه بسفر در شهر استانبول در ترکیه در راستای آمادگی هرچه بیشتر پرواز کردند .

در این مانور هوایی هواپیماهای جنگنده چند منظوره میگ- 29 جمهوری آذربایجان و جنگنده های اف-16 و اف-4 فانتوم ترکیه حضور داشتند.

خبرگزاری ترند نیوز هم گزارش کرد که این جنگنده ها فردا هم پروازهای هماهنگی را بر فراز تنگه بسفر انجام خواهند داد. قرار است در روز سه شنبه تیم آکروبات هوایی ترکیه هم در کنار این جنگنده ها حضور داشته باشد.

در ژوئیه گذشته هم ترکیه و جمهوری آذربایجان رزمایش زمستانی را با استفاده از سلاح و تجهیزات بومی انجام دادند. این تمرین بیشتر بر قابلیت های عملیاتی در شرایط سخت آب و هوایی ماه های زمستان متمرکز بود.ارتش ترکیه برای دهه ها افسران آذربایجانی را آموزش داده است. ترکیه بعلاوه سومین تامین کننده تجهیزات نظامی آذربایجان است.

چندی قبل هم رسانه ها از آموزش 72 پرسنل پهپادی نیروهای هوایی جمهوری آذربایجان در ترکیه خبر دادند. در این برنامه آموزشی چهار ماهه پرسنل نیروی هوایی جمهوری آذربایجان آموزش لازم را برای راهنمایی پهپاد بیرقدار در شمال غربی ترکیه دیدند. پهپاد های بیرقدار ساخت ترکیه نقش مهمی در فزونی جمهوری آذربایجان در درگیری اخیر با ارمنستان ایفا کردند.

نیروهای زمینی و دریایی این دو کشور ماه مرداد یک رزمایش دریایی و زمینی هم برگزار کردند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 مهر 1400 بروزرسانی: 4 مهر 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1129

به "رزرو تور ترکیه: مانور جنگنده های ترکیه و جمهوری آذربایجان بر فراز تنگه بسفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزرو تور ترکیه: مانور جنگنده های ترکیه و جمهوری آذربایجان بر فراز تنگه بسفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید