فنگ شویی آشپزخانه چیست؟ و چه روش هایی دارد؟ [بررسی 6 آشپزخانه ]

به گزارش بازی های فکری، اصول فنگ شویی آشپزخانه بر اساس نظافت و ایمنی تعریف شده است که هر کدام از این اصول این امکان را برای افراد فراهم می کند تا دکوراسیون آشپزخانه را به گونه ای طراحی کنند که محیط، انرژی مثبتی به آن ها منقل کند. برای اطلاع بیشتر در این زمینه مقاله زیر را می توانید مطالعه کنید.

فنگ شویی آشپزخانه چیست؟ و چه روش هایی دارد؟ [بررسی 6 آشپزخانه ]

فنگ شویی آشپزخانه اصولی دارد که باید آن را رعایت کنید تا دکوراسیونی شیک و سرشار از انرژی را در منزل خود داشته باشید. اصول فنگ شویی به شما کمک می کند تا دکوراسیونی با فضای مدرن و امروزی همراه با انرژی مثبت در آشپزخانه خود داشته باشید.

اصول فنگ شویی آشپزخانه

نظم دهی و طبقه بندی: طبقه بندی و نظم یکی از اصول مهم هر آشپزخانه ای به تعداد می رود. بر طبق اصول فنگ شویی محیط آشپزخانه نباید شلوغ باشد و برای تحقق این امر نیاز است بعد از اتمام هر نوع فعالیتی در آشپزخانه، به تمیز کردن و قرار دادن هر وسیله در جای خود بپردازید. حتی نظم دادن به وسایل داخل کابینت هم اهمیت زیادی دارد.

نور پردازی و روشنایی آشپزخانه: در فنگ شویی آشپزخانه، نور پردازی مناسب، از افسردگی و خستگی در محیطی که هستید، جلوگیری می کند. به همین دلیل در خانه محلی را برای ساخت آشپزخانه در نظر بگیرید که نور طبیعی و مناسبی دارد. در صورت نبود نور طبیعی، امکان جریان داشتن نور مصنوعی در همه جای آشپزخانه وجود دارد.

انتخاب رنگ مناسب: در فنگ شویی آشپزخانه استفاده از رنگ ها، انرژی مثبت فراوانی به فضا منتقل می کند. پس باید در انتخاب رنگ برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه دقت کنید و در صورت امکان از رنگ های روشن بهره بگیرید. زیرا رنگ های تیره باعث به وجود آوردن فضایی سنگین می شود.

قرار دادن وسایل در مکانی مناسب: براساس اصل فنگ شویی قرار دادن وسایل ها در مکان های مناسب بسیار اهمیت دارد. این اصل می گوید که ماشین ظرفشویی و سینک را نباید در کنار اجاق قرار داد که ممکن است تقابل آن ها به تنش در آشپزخانه تبدیل شود.

استفاده از قفسه یا کابینت های چوبی بین آن ها می تواند اعتدال را به وجود آورد.

بهتر است سینک ظرفشویی، اجاق گاز و یخچال را به جای قرار دادن در کنار یکدیگر، در سه راس از یک مثلث چیده شوند که فاصله آن ها رعایت شود. اگر آب اضافه درون کتری یا سماور را خالی نکنید، براساس اصل فنگ شویی آشپزخانه، ممکن است افسردگی در فضا را در پی داشته باشد پس یا آب اضافی را برای پخت غذا به کار ببرید و یا آن را دور بریزید.

قرار دادن گیاهان طبیعی و خانگی در فضای آشپزخانه: براساس اصل فنگ شویی آشپزخانه، استفاده از گل و گیاه طبیعی به دلیل انرژی مثبتی که دارند، توصیه می شود. اما نباید گیاهان تیغ دار را در محیط قرار دهید، زیرا با اصل فنگ شویی مطابقت ندارد.

روش هایی برای فنگ شویی آشپزخانه

ابتدا باید مطمئن شوید که تمام لوازم آشپزخانه به درستی کار می کنند.

از اهمیتی که اجاق گاز دارد، آگاه باشید.

همه چیز را در آشپزخانه چند وقت به چند وقت تمیز کنید.

وسایل و ظروفی که در آشپزخانه برایتان پرکاربرد است را، تعیین کنید.

همیشه پیشخوان خود را تمیز و مرتب کنید.

لوازمی که به هم شبیه هستند، باید در یک مکان قرار گیرند.

برای اینکه امکان استفاده بیشتر از فضای کابینت برایتان فراهم شود، می توانید از وسایل نظم دهنده استفاده کنید.

استفاده از آینه در آشپزخانه، انرژی بیشتری به فضا می بخشد.

تعادل را در عناصر فنگ شویی به وجود آورید.

قرار دادن تابلوهای هنری و قاب عکس هایی که از آن ها حس خوبی می گیرید، پیشنهاد می شود.

فنگ شویی آشپزخانه با رنگ خاکستری

رنگ خاکستری ملایم، به نام رنگی شاداب، سرزنده و گرم برای فضای آشپزخانه توصیه می شود. همچنین وجود سایه های خاکستری روی دیوار، یک نوع منبع انرژی برای فنگ شویی آشپزخانه به تعداد می رود. البته افراد زیادی از این رنگ برای آشپزخانه خود استفاده نمی کنند و آن چنان که باید در بین مردم جا انداخته نشده است. اما اگر با توجه به اصول فنگ شویی استفاده از آن را یاد بگیرید، متوجه انرژی فراوانی که به فضای آشپزخانه منتقل می کند، می شوید.

لزوما نباید رنگ دیوار آشپزخانه خاکستری باشد، می توانید کابینت های خود را خاکستری روشن انتخاب کنید و از رنگ های ملایم برای کانتر آشپزخانه ای که سبک جزیره دارد، استفاده کنید که ترکیب آن با کابینت های خاکستری، یکی از بهترین ایده های اصل فنگ شویی آشپزخانه می باشد. در نتیجه آشپزخانه ای با سبک شیک و کلاسیک برایتان فراهم می شود که بسیار شاد و انرژی بخش است.

منبع: اتاق
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1102

به "فنگ شویی آشپزخانه چیست؟ و چه روش هایی دارد؟ [بررسی 6 آشپزخانه ]" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فنگ شویی آشپزخانه چیست؟ و چه روش هایی دارد؟ [بررسی 6 آشپزخانه ]"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید