(عکس) برای اولین بار؛ باز شدن پای یک زن به فوتبال مردان

به گزارش بازی های فکری، الن فوکما که 19 سال سن دارد، به اولین بازیکنی تبدیل خواهد شد که به عنوان یک زن در رقابت های فوتبال مردان شرکت خواهد کرد. این اتفاق در کشور هلند رخ داده و این خانم حالا قادر خواهد بود برای یک تیم دسته نهمی این کشور به میدان برود.

(عکس) برای اولین بار؛ باز شدن پای یک زن به فوتبال مردان

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

فوکما از سن پنج سالگی در تیمی که حالا به او اجازه حضور در آن داده شده، تمرین کرده و اکنون از این اتفاق بسیار هیجان زده و شاد به نظر می رسد. او در این باره می گوید: خارق العاده است که من می توانم به بازی در این تیم ادامه دهم. من از پنج سالگی در این تیم حضور داشتم و با توجه به سن و سالم از نبودن در کنار آن ها درون زمین ناراحت بودم.

به من توصیه می شد که به تمرین کردن با تیم مردان ادامه دهم بنابراین چرا نباید بازی کردن در کنار آن ها امکان پذیر باشد؟ این یک چالش بزرگ است که باعث هیجان زدگی من می شود. یک تعامل بین من و باشگاه به وجود آمد و ما با هم این درخواست را برای بازی کردن من در تیم مردان ارائه دادیم. هم تیمی هایم نیز با اشتیاق نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند و از حضورم در کنارشان استقبال کردند.

در واقع به نظر می رسد که اخذ چنین تصمیمی اصلا اتفاقی نیست و فدراسیون فوتبال هلند به شکل جدی شرایط حضور زنان در کنار تیم های مردان را دنبال می کند تا جایی گفته می شود که آن ها تحقیقات خود را در این باره ادامه می دهند و شاید طی سال های آینده این اتفاق به شکل گسترده تری در فوتبال هلند و حتی سایر نقاط اروپا رخ دهد.

اتحادیه فوتبال هلند اعلام کرده این آن ها پیشرفت این طرح آزمایشی را تحت نظر خواهند گرفت و در صورت موفقیت آمیز بودن آن، برای صدور مجوز حضور زنان در کنار مردان، دست به تغییر دائمی قوانین خواهد زد. این در حالی است که قانون فوتبال این کشور تا به این لحظه و با استثنا قرار دادن فوکما اینگونه است که دختران فوتبالیست تنها تا سن 19 سالگی قادر حضور در کنار مردان در زمین مسابقه هستند.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 479

به "(عکس) برای اولین بار؛ باز شدن پای یک زن به فوتبال مردان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(عکس) برای اولین بار؛ باز شدن پای یک زن به فوتبال مردان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید