ضرورت ایجاد نوآوری مبتنی بر دانش در اقتصاد رسانه

به گزارش بازی های فکری، به گزارش خبرنگاران، مراسم انعقاد تفاهمنامه حمایت از ایجاد خانه خلاقیت و مرکز نوآوری رسانه مهر با حضور دکتر اسماعیل قادری فر رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری و محمد شجاعیان مدیرعامل گروه رسانه ای مهر، امروز در محل سالن اجتماعات خبرنگاران برگزار گردید.

ضرورت ایجاد نوآوری مبتنی بر دانش در اقتصاد رسانه

محمد شجاعیان در این مراسم گفت: گروه رسانه ای مهر از ابتدای راه اندازی خود با مجموعه ای از اتفاقات خوب همراه بوده و توجه ویژه ای به عرصه فرهنگ داشته که منجر به ایجاد نوآوری هایی طی نوزده سال اخیر شده است.

وی ادامه داد: روزنامه تهران تایمز به عنوان عنصر قدیمی تر گروه رسانه ای مهر، با خلاقیت و توجه دکتر شهید بهشتی در ابتدای راه و راستا انقلاب شکل گرفت که شاید بتوان گفت با امکاناتی که در آن موقع وجود داشت، توجه ویژه به عرصه بین المللی بود و این یکی از پایه های خلاقیت آن دوره به شمار می رود.

مدیرعامل گروه رسانه ای مهر ادامه داد: در آن موقع همه توجهات کشور به داخل جلب شده بود و ایجاد این فضای گفتمانی با سایر مردم جهان به واسطه روزنامه تهران تایمز ظرفیتی بود که در دل انقلاب شکل گرفت.

مدیرعامل گروه رسانه ای مهر گفت: ما از روز اول به سرمایه انسانی که عنصر مبتکر همه حوزه ها از جمله فناوری و رسانه است، توجه ویژه ای داشته ایم. زیرا نرم افزار حوزه کار ما، نیروهای انسانی است و ظرفیت بزرگی در سرمایه انسانی خبرنگاران و دیگر رسانه های جبهه رسانه ای انقلاب اسلامی وجود دارد.

شجاعیان با بیان اینکه ظرفیت شبکه های اجتماعی، شرایط دسترسی علاقه مندان به حوزه رسانه را راحت تر نموده است، اضافه کرد: ما در گروه رسانه ای مهر به دنبال این بودیم که از مجموعه همه ظرفیت های فناوری، آی تی و نیروی انسانی استفاده کنیم.

مدیرعامل گروه رسانه ای مهر با اشاره به راه اندازی خانه های خلاق و نوآوری رسانه ای گفت: خانه های خلاق و نوآوری می توانند به ایجاد یک جهش در حوزه اثربخشی یاری نمایند. طبیعتاً ما هم به عنوان رسانه، توجه ویژه ای به این موضوع داریم تا به افزایش ضریب نفوذ و مرجعیت رسانه منجر گردد.

شجاعیان با اشاره به ظرفیت هایی که می توان با ایجاد خانه های خلاق و نواوری در حوزه رسانه فراهم آورد، خاطر نشان کرد: خانه های خلاق در عرصه رسانه می تواند ظرفیت جدیدی در زمینه سرمایه های انسانی از حیث آموزش های مؤثر (کاربردی و عملیاتی روز)، استفاده از ظرفیت های آینده پژوهی رسانه ای جدید و نوآروانه برای بهره مندی از دانش روز، توجه به مخاطب شناسی و پرورش ایده را فراهم آورد.

وی با تاکید بر اینکه این خانه های خلاق فرصتی برای علاقمندان به نوآوری در عرصه رسانه است، گفت: این مرکز توجه را به سمت رسانه هایی که ظرفیت اثربخشی بالاتری دارند معطوف می نماید؛ همچنین خانه های خلاق می توانند از ایده ای خلاقانه در حوزه رسانه حمایت نمایند.

وی با بیان اینکه یکی از مباحث مهم در عرصه رسانه، اقتصاد رسانه است، گفت: اگر به این موضوع توجه نداشته باشیم با چالش هایی روبرو خواهیم شد زیرا اقتصاد در مجموعه های فرهنگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شجاعیان خاطر نشان کرد: مجموعه ها باید بتوانند مستقلانه حیات خود را حفظ کند و این رسالت آینده رسانه ها در گرو توجه ویژه به اقتصاد رسانه است و اگر به آن توجه نگردد، منجر به وابستگی به پول های نفتی به می گردد و به مرور زمان امتداد خود را از دست می دهد.

مدیرعامل گروه رسانه ای مهر تاکید نمود: ما کوشش داریم اتمسفر زیست رسانه را با هوای تازه ای نسبت به قبل تغییر دهیم تا به پیشرفت نظام اسلامی برسد و این مأموریت با یاری معاونت علمی شتاب می گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 949

به "ضرورت ایجاد نوآوری مبتنی بر دانش در اقتصاد رسانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت ایجاد نوآوری مبتنی بر دانش در اقتصاد رسانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید