شکستن رکورد بارندگی آستارا ، بارش 40 سانتی متری برف در حیران

به گزارش بازی های فکری، خبرنگاران/گیلان رئیس اداره هواشناسی بندر مرزی آستارا از شکسته شدن رکورد بارش های فروردین نسبت به آمار ثبت شده در بلند مدت اقلیمی شهرستان خبر داد.

شکستن رکورد بارندگی آستارا ، بارش 40 سانتی متری برف در حیران

فردین فرتوت نیا در گفت و گو با بازی های فکری، اظهار کرد: از اول فروردین ماه سال جدید تا به امروز، بالغ بر 223 میلی متر باران در آستارا باریده است، که در مقایسه با آمار ثبت شده در بلند مدت اقلیمی، رشد قابل توجهی دارد و در اصل ثبت یک رکورد جدید را در ایستگاه بین المللی سینوپتیک 29 ساله شهرستان نشان می دهد.

وی با بیان اینکه بارش در فروردین ماه سال گذشته (1398) بالغ بر 208 میلی متر بوده است، ادامه داد: با احتساب بارش 99 میلی متری باران از ساعت 16 عصر روز دوشنبه (18 فروردین ماه) تا به امروز، مجموع بارش فرورین ماه این شهرستان به رقم 223 میلی متر رسید.

وی اضافه نمود: میانگین بارش باران در بلند مدت اقلیمی، رقمی معادل 86 میلی متر است که این افزایش، میزان میانگین بارشی را در این ایستگاه ارتقاء می بخشد.

فرتوت نیا در بخش دیگر سخنان خود از بارش قابل توجه برف در ارتفاعات شهرستان خبر داد و شرح داد: با ورود این سیستم سرد و بارشی، در روستای چملر 50 سانتی متر و ونه بین و حیران 40 سانتی متر برف به زمین نشسته است و بهارستان، مشند، شاغوله، میه کومه، لاتون، سیج، دگیرمانکشی و سایر روستاهای بالادست نیز سفید پوش شد.

وی با اشاره به اینکه هر چند بارش برف و یخبندان در این فصل سال، خساراتی را به باغات وارد می کند، بیان کرد: ولی بارش ها نیز بخش قابل توجهی از آب سفره های زیرزمینی را تأمین می کند و کمکی بر سال زراعی است.

به گزارش بازی های فکری، با توجه به بارش سنگین برف در منطقه حیران و ونه بین، از توابع شهرستان مرزی بندر آستارا، جاده ترانزیتی آستارا در غرب استان گیلان به نمین در استان اردبیل با تلاش شبانه روزی راهداران مسدود نیست و تردد خودروها در جریان است و هموطنان در صورت الزام برای سفر نکات ایمنی را رعایت و خودروهای خود را به زنجیر چرخ مجهز کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 275

به "شکستن رکورد بارندگی آستارا ، بارش 40 سانتی متری برف در حیران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکستن رکورد بارندگی آستارا ، بارش 40 سانتی متری برف در حیران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید