توافقنامه پسابرگزیت به تائید اعضای اروپا رسید

به گزارش بازی های فکری، توافقنامه انگلیس و اتحادیه اروپا درباره آینده همکاری های تجاری و امنیتی دو طرف در دوره پسابرگزیت روز دوشنبه به تائید 27 کشور عضو اتحادیه رسید.

توافقنامه پسابرگزیت به تائید اعضای اروپا رسید

با ما سفر کنید و با قیمت تور اروپا بهار از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

یک سخنگوی شورای اروپا اظهار داشت که این سند در جلسه سفرای کشورهای اروپایی به اتفاق آراء تائید و به این ترتیب یکی از گام های اصلی برای خروج منظم و بدون هرج ومرج انگلیس از اتحادیه اروپا برداشته شد.

این سند یک هزار و 246 صفحه ای که شامل توافقات دو طرف در زمینه همکاری های انرژی هسته ای، تبادل اطلاعات طبقه بندی شده و مجموعه ای از اعلامیه های دو طرف است اینک باید به تائید مجلس های انگلیس و اتحادیه اروپا برسد

سند یادشده که پس از ماه ها مذاکرات نفس گیر و طاقت فرسا روز پنجشنبه مورد توافق نهاده شد، به این معناست که از ساعت 23 شامگاه 31 دسامبر، زمانی که انگلیس اتحادیه گمرکی و بازار واحد اتحادیه اروپا را ترک می نماید صادرات و واردات بین دو طرف همچنان بدون تعرفه های گمرکی ادامه پیدا خواهد نمود.

این توافق همچنین تصریح می نماید که هرگونه سرمایه گذاری و همکاری های تجاری میان دو طرف احتیاجمند رعایت شرایط برابر در بازار و نیروهای انگلیسی و اروپایی است؛ با این تفاوت که انگلیس دیگر ملزم به رعایت قوانین اتحادیه اروپا نخواهد بود.

در خصوص خدمات اقتصادی هم دو طرف توافق کردند که فضای مطلوبی را برای توسعه همکاری های تجاری و سرمایه گذاری ایجاد نمایند.

انگلیس پس از این ملزم به رعایت قوانین اتحادیه اروپا و احکام دیوان دادرسی اروپا نخواهد بود و در صورت بروز اختلاف نیز دیوان دادرسی اروپا مرجع حل اختلاف نخواهد بود.

دو طرف به شهروندان یکدیگر اجازه استفاده از تامین اجتماعی و خدمات درمانی داده، حمل و نقل هوایی کم و بیش مانند قبل ادامه خواهد داشت. انگلیس مقررات و استانداردهای اتحادیه اروپا را در زمینه تولیدات خود رعایت خواهد نموده و دو طرف مدارک حرفه ای یکدیگر را شناسایی خواهند کرد.

انگلیس در خصوص صدور ویزا موقت، اتحادیه اروپا را به عنوان یک بلوک فرض نموده ولی این شامل اعضای آینده اتحادیه نخواهد بود. دولت انگلیس این حق را دارد که در آینده تصمیم بگیرد آیا شهروندان اروپا برای بازید موقت احتیاج به ویزا دارند یا خیر.

متن کامل این سند روز شنبه از سوی انگلیس و اتحادیه اروپا منتشر شد. نمایندگان مجلس انگلیس قرار است چهارشنبه این هفته درباره توافق بدست آمده رای گیری نمایند.

با توجه به چراغ سبز حزب اصلی مخالف دولت (کارگر) انتظار می رود که توافق به دست آمده با اکثریت آراء تصویب گردد. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 733

به "توافقنامه پسابرگزیت به تائید اعضای اروپا رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافقنامه پسابرگزیت به تائید اعضای اروپا رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید