تصمیم فدراسیون فوتبال در خصوص فغانی چیست؟

به گزارش بازی های فکری، با توجه به تغییرات ایجاد شده در راس فدراسیون فوتبال، باید منتظر ماند و دید که مسئولان فعلی این فدراسیون چه تصمیمی در مورد علیرضا فغانی داور برجسته بین المللی اتخاذ خواهند کرد.

تصمیم فدراسیون فوتبال در خصوص فغانی چیست؟

به گزارش بازی های فکری، علیرضا فغانی به عنوان یک سرمایه ارزشمند در فوتبال ایران به شمار می آید که پس از مهاجرت به استرالیا و قضاوت در لیگ فوتبال این کشور شائبه های مختلفی در مورد حضور او در رقابت های بین المللی به عنوان سهمیه ایران یا استرالیا مطرح شد.

فغانی اما بر اساس توافقی که با مهدی تاج به عنوان رییس وقت فدراسیون فوتبال انجام داد، تصمیم گرفت در رویدادهای بین المللی به نمایندگی از ایران قضاوت کند، با این حال سرنوشت حضور او در رقابت های بین المللی سال آینده به عنوان سهمیه ایران، تصمیمی است که فدراسیون فوتبال ایران در مورد آن تصمیم گیری خواهد نمود.

فغانی در گفت وگویی که با بازی های فکری انجام داد، در مورد این که در رقابت های بین المللی کماکان به عنوان داور ایرانی قضاوت خواهد نمود یا خیر؟ بیان نمود که طبق هماهنگی های اجرا شده با تاج به عنوان رییس وقت فدراسیون، قرار بر این بود که در بخش بین المللی به عنوان داور ایرانی معرفی شوم که این اتفاق رخ داد و برای سال های بعد نمی دانم چه شرایطی پیش خواهد آمد و باید از نظر مسئولان وقت فدراسیون فوتبال آگاه شوم. در امسال با یاری داوران ایرانی در رقابت های بین المللی حضور پیدا می کنیم و باید ببینیم در سال آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد.

با توجه به اینکه فدراسیون فوتبال در برهه زمانی کنونی از شرایط به سامانی برخوردار نیست و تحت سرپرستی مدیریت می گردد، به نظر می رسد که نباید از مسائل این چنینی غافل بماند و سرمایه ارزشمندی همچون علیرضا فغانی را به راحتی از دست بدهد. به نظر می رسد علیرضا فغانی علاقمند است که بتواند همراه با یک تیم کامل داوری از ایران، در جام دنیای 2022 قطر قضاوت کند، بنابراین فدراسیون فوتبال نیز باید قدر چنین فرصتی را بداند و مهره ارزشمندی همچون او را به راحتی و سهل انگاری از دست ندهد.

علیرضا فغانی سابقه قضاوت در ملاقات رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا 2014، ملاقات فینال جام ملت های آسیا 2015، ملاقات فینال جام باشگاه های دنیا 2015، ملاقات فینال فوتبال المپیک 2016 ریو، ملاقات نیمه نهایی جام کنفدراسیون ها 2017 و ملاقات رده بندی جام دنیای 2018 را در کارنامه دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 72

به "تصمیم فدراسیون فوتبال در خصوص فغانی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم فدراسیون فوتبال در خصوص فغانی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید