آنالیز فرجام خواهی قصاب بالکان در دادگاه لاهه

به گزارش بازی های فکری، به گزارش خبرنگاران به نقل از یورو نیوز، جلسه دادگاه رسیدگی به درخواست تجدیدنظر در حکم راتکو ملادیچ فرمانده پیشین نظامیان صرب معروف به قصاب سربرنیتسا یا قصاب بالکان روز سه شنبه 25 اوت (4 شهریور) شروع شد.

آنالیز فرجام خواهی قصاب بالکان در دادگاه لاهه

ملادیچ که در سال 2017 به جرم نسل کشی و جنایت علیه بشریت به حبس ابد محکوم شده و هم اکنون در زندان به سر می برد، از دادگاه بین المللی رسیدگی به جرائم یوگسلاوی سابق در شهر لاهه تقاضای فرجام خواهی نموده بود.

جرم او در ارتباط با کشتار بیش از هشت هزار مرد و پسر مسلمان بوسنیایی در سربرنیتسا در سال 1995 و حمله و قتل افراد غیر نظامی در جریان 43 ماه محاصره سارایوو، پایتخت بوسنی در سال 1995 بوده است.

قضات دادگاه بدوی، راتکو ملادیچ را در خصوص کشتار مسلمانان بوسنی و پاکسازی قومی مسئول و مقصر دانسته و گفته بودند که این جرم در چارچوب طرح تشکیل صربستان عظیم به رهبری رادوان کارادزیچ و با حمایت سیاستمدار پیشین صرب، اسلوبودان میلوسویچ انجام گرفته است.

در آن موقع ملادیچ فرمانده نظامیان صرب بوسنی در جریان جنگ یوگسلاوی در سال های 1992 تا 1995 بود که به فروپاشی این کشور انجامید.

آنالیز فرجام خواهی ملادیچ در دادگاه تجدید نظر که روز سه شنبه شروع شده، دو روز به طول خواهد انجامید.

وکلای ملادیچ 9 دلیل برای درخواست تبرئه یا محاکمه مجدد او ارائه داده اند، اما پریسکا نیامبه، قاضی دادگاه در همان شروع جلسه روز اول اظهار داشت که دادستانان پرونده، این درخواست را نپذیرفته اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 511

به "آنالیز فرجام خواهی قصاب بالکان در دادگاه لاهه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز فرجام خواهی قصاب بالکان در دادگاه لاهه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید