اوجاقی: رقابت های مبارزان ساندا در سه سطح و با روش انجمن ووشوی چین برگزار می گردد

به گزارش بازی های فکری، نایب رئیس فدراسیون ووشو گفت: تصمیم گرفتیم که مسابقات مبارزان ووشو را در داخل کشور برگزار کنیم تا ورزشکاران و نخبگان در شرایط کرونا انگیزه برای تمرین داشته باشند.

اوجاقی: رقابت های مبارزان ساندا در سه سطح و با روش انجمن ووشوی چین برگزار می گردد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، حسین اوجاقی در نشست خبری مجازی برگزاری مسابقات جدید ساندای فدراسیون ووشو گفت: تصمیم گرفتیم یک دوره مسابقات ساندا با شکل و شمایل جدید و با اهداف مختلف برگزار کنیم. نکته اول اینکه به دنبال ایجاد انگیزه میان سانداکاران در اقصی نقاط کشور هستیم. ورزشکاران و قهرمانی در سراسر کشور تمرین می نمایند، اما به خاطر شرایط کرونا و لغو مسابقات بدون انگیزه در حال تمرین هستند. در سال گذشته ابتدا مسابقات جام دنیای و قهرمانی آسیا لغو شد و سپس مسابقات آسیایی جوانان نیز برگزار نشد. در سال 2021 نیز خبری از برگزار مسابقات دنیای آمریکا و آسیایی جوانان نیست و به نظر لغو شده است.

وی توضیح داد: به همین دلیل تصمیم گرفتیم مسابقاتی را در داخل کشور برگزار کنیم تا ورزشکاران و نخبگان انگیزه داشته باشند و تمرین نمایند و سطح آمادگی خود را از جهات مختلف حفظ نمایند. سال گذشته لیگ را با شکل و شمایل جدید و بهتر از گذشته برگزار کردیم که مورد توجه ورزشکاران نهاده شد و آنها این شکل برگزاری را خیلی دوست داشتند. سال جاری نیز بنا داریم غیر از مسابقات لیگ و قهرمانی کشور، یکسری سابقات جدید و بهم پیوسته با سبک و سیاق جدید را برگزار کنیم.

نایب رئیس فدراسیون ووشو در مورد برنامه های فدراسیون گفت: در مسابقات برون مرزی مسابقات جوانان آسیایی در آبان ماه و بازی های دانش آموزی را داریم. مسابقات دانش آموزی در بخش تالو است و مسابقات آسیایی جوانان با اوزان محدود در بخش آقایان و بانوان برگزار خواهد شد. در حال طراحی مسابقات کشوری و اردوهای این مسابقات هستیم تا نفرات منتخب وارد اردو شوند. چیزی که برای سانداکاران کشور جذابیت دارد، مسابقات آزاد ساندا طبق روش انجمن ووشو چین است که خیلی برای آنها جذابیت دارد.

اوجاقی در مورد نحوه برگزاری این مسابقات گفت: مسابقات ساندا آزاد با اسم WWF (رقابت های مبارزان ووشو) که رقابت برگزار خواهد شد. این مسابقات چند مرحله دارد و در مرحله اول دسته برتر(تاپ دویژن) با حضور نخبگان و نفرات شناخته شده است. بخش دیگر (الیت دوِیژن) یا ورزشکاران منتخبین استانی است که توسط استان ها به این مسابقات راه پیدا می نمایند. مرحله نهایی سوپرجام یا سوپرکاپ است که بر اساس قوانین و مقررات ساندا جام دنیای برگزار خواهد شد.

وی اضافه نمود: این مسابقات در اوزان محدودی برگزار خواهد شد تا کیفیت مسابقات را بالا ببریم. اوزان این مسابقات 60-، 70-، 80- و 90- کیلوگرم است و در هر وزن 8 نفر دعوت خواهند شد. کسانی که قهرمان دنیا، قهرمان آسیا یا در رده های سنی جوانان صاحب مدال شدند و همچنین نفرات مدال آور آخرین دوره قهرمانی کشور در این مسابقات حضور خواهند داشت و در هر وزن 8 نفر با شرایط اعلام شده به این رقابت ها دعوت می شوند. این مسابقات از 27 تا 29 تیرماه برگزار خواهد شد.

سرمربی تیم ملی ووشو اظهار داشت: مرحله دوم بین منتخبین استانی در همان چهار وزن برگزار می گردد، اما از لحاظ کمیت با تعداد بیشتر و احتمالا بین 32 نفر برگزار خواهد شد. سوپر کاپ نیز با حضور 4 ورزشکار برگزار خواهد شد. 2 نفر برتر مسابقات نخبه گان در این مسابقات حضور خواهند داشت و دو نفر دیگر فینالیست های مسابقات منتخب استانی خواهند بود. البته ورزشکارانی که در مسابقات نخبه گان پیروز به حضور در فینال نشوند این شانس را خواهند داشت از طرف استان خود در مسابقات منتخب استانی مجدد حضور داشته باشند. مسابقات الیت دویژن نیز طبق برنامه در مهرماه برگزار خواهد شد.

اوجاقی در مورد جوایز مسابقات مطرح کرد: به نفر برتر مسابقات تاپ دویژن 6 میلیون تومان و به نفر دوم 2 میلیون تومان تعلق خواهد گرفت. نفر برتر مسابقات الیت دویژن نیز 2 میلیون تومان و نفر دوم 700 هزار تومان دریافت خواهد نمود. نفر برتر مسابقات سوپر کاپ نیز علاوه بر کمربند قهرمانی 30 میلیون تومان دریافت خواهد نمود و نفر دوم نیز جایزه 10 میلیونی می گیرد.هزینه ورودی هر نفر نیز 500 هزار تومان خواهد بود، اما به هیئت هایی که نفر اول آنها پیروز به قهرمانی در مسابقات الیت دویژن گردد سه میلیون تومان و به هیئت نفر دوم یک میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

نایب رئیس فدراسیون ووشو در مورد مسابقات سال 1401 نیز گفت: شکل ورود در مسابقات سال 1401 متفاوت خواهد بود . در سال بعد مسابقات گزینشی متفاوت خواهد بود.در مسابقات نخبه گان سال 1401، 4 نفر برتر مسابقات نتخبین استانی حضور خواهند داشت و یک نفر نیز قهرمان مسابقات سال 1400 خواهد بود. سه نفر دیگر نیز نفراتی که در مسابقات قهرمانی کشور یا مسابقات بین المللی پیروز به کسب مدال شوند.

وی در مورد اینکه جوایز این مسابقات به وسیله اسپانسرها پرداخت خواهد شد، گفت: محتمل است که اسپانسر برای برگزاری این مسابقات بگیریم و قطعاً اسپانسرهای خوبی نیز جذب خواهند شد.

اوجاقی در مورد اینکه برگزاری این مسابقات به خاطر عدم حضور ووشوکاران در مسابقات MMA بوده است، گفت: از قبل تصمیم به برگزاری این مسابقات گرفته بودیم و از سال گذشته به دنبال برگزاری بودیم، اما شرایط کرونا اجازه نمی داد. لیگ را نیز با پروتکل ها و شرایط خاص برگزار کردیم که فتح البابی برای ما بود. به همین خاطر تصمیم گرفتیم این مسابقات را با سبک سیاق جدید برای ایجاد انگیزه در سانداکاران و استفاده از آنها در مسابقات برون مرزی بود.

نایب رئیس فدراسیون ووشو در مورد اینکه این مسابقات در بخش بانوان نیز برگزار خواهد شد، گفت: فعلاً این مسابقات در بخش آقایان تصمیم به برگزاری گرفته شده است و در قدم اول به خاطر پخش تلویزیونی و استارت کار با آقایان قرار است اتفاق بیفتد. شرایط مهیا باشد با هماهنگی ناطقی نایب رئیس بانوان فدراسیون ووشو در بخش بانوان نیز برگزار خواهد شد.

وی در خاتمه در مورد محل برگزاری این مسابقات گفت: هنوز در مورد محل برگزاری به قطعیت نرسیدیم، اما قطعاً در محلی که شکیل و مناسب داشته باشد برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 958

به "اوجاقی: رقابت های مبارزان ساندا در سه سطح و با روش انجمن ووشوی چین برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوجاقی: رقابت های مبارزان ساندا در سه سطح و با روش انجمن ووشوی چین برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید