استقرار تیم عملیات اطفای حریق هوایی وزارت دفاع در گچساران

به گزارش بازی های فکری، تهران (پانا) - رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق وزارت دفاع از استقرار تیم عملیات اطفای حریق هوایی وزارت دفاع، جهت مهار آتش سوزی های جنگل های گچساران در استان کهکیلویه و بویر احمد خبر داد.

استقرار تیم عملیات اطفای حریق هوایی وزارت دفاع در گچساران

به گزارش وزارت دفاع، خلبان محمد مهدی نوری آل آقا، رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق وزارت دفاع در باره این خبر افزود: این آتش سوزی از بعد از ظهر روز شنبه به علت نامعلومی شروع شده است که به علت سخت گذر بودن و پوشش انبوه گیاهی و جنگلی و وزش باد شدت گرفته است.

وی همچنین افزود: پیرو درخواست بالگرد مجهز به تجهیزات اطفای حریق از طریق سازمان جنگلها و مدیریت بحران استان کهکیلویه و بویر احمد، بلافاصله یک ففرایند بالگرد به منطقه اعزام شد.

وی شرح داد: به علت توسعه منطقه آتش سوزی یک ففرایند بالگرد دیگر هم به این ظرفیت افزودیم و در حال حاظر دو ففرایند بالگرد مجهز به سبد 4 هزار لیتری اطفای حریق مشغول به عملیات اطفا هوایی حریق در ارتفاعات منطقه گچساران هستند.

وی با بیان که هم اکنون بیش از 100 نفر از نیروهای مردمی، کارکنان محیط زیست و نیروهای منابع طبیعی هم در حال مهار و خاموش کردن آتش در کوه های مشرف به قلات گناوه هستند گفت: سخت گذر بودن برخی از این منطقه ها و پوشش گیاهی انبوه و علفزارهای وسیع در این منطقه، مهار آتش بدون حضور تیم عملیات اطفای حریق هوایی وزارت دفاع را با دشواری های زیادی رو به رو می کرد.

خلبان محمد مهدی نوری آل آقا با بیان اینکه علت و وسعت آتش سوزی این منطقه پس از بررسی های کارشناسی اعلام می شود گفت: 535 هکتار از جنگل ها و مراتع منطقه ها مختلف این شهرستان در منطقه ها خامی، نارک، آبریگون و کوه پهن طی پنج فقره آتش سوزی طعمه حریق شده است.

وی ادامه داد: بیشترین وسعت آتش سوزی مربوط به کوه نارک بوده که به علت ارتفاع بالا، شیب تند و سخت گذر بودن فرایند اطفای حریق را با کندی روبرو کرد.

خلبان محمد مهدی نوری آل آقا شرح داد: بیش از 435 هزار هکتار عرصه منابع طبیعی در گچساران وجود دارد که از این میزان 320 هزار هکتار مرتع و بیش از 115 هزار هکتار جنگل است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 آبان 1400 بروزرسانی: 11 آبان 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1170

به "استقرار تیم عملیات اطفای حریق هوایی وزارت دفاع در گچساران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار تیم عملیات اطفای حریق هوایی وزارت دفاع در گچساران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید