18 وسیله غیر از البسه که می توان در ماشین لباسشویی انداخت

به گزارش بازی های فکری، بسیاری از اشیاء وجود دارد که می توانید آن ها را در کنار لباسهایتان، در ماشین لباسشویی بشویید.

18 وسیله غیر از البسه که می توان در ماشین لباسشویی انداخت

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، بسیاری از زنان خانه دار شاید ندانند که بسیاری از اشیاء و وسایل وجود دارند که می توانند آن ها را در ماشین لباسشویی برای شستن بیاندازند.

در اینجا ما قصد داریم بر اساس گزارش سایت One Good Thing by Jillee، شماری از این موارد را برای شما برشماریم:

1- پرده حمام

شما می توانید پرده های حمام را برای زدودن رسوبات صابون و چرکی ها در ماشین لباسشویی بیاندازید. همچنین در این موارد بهتراست برای جلوگیری از پاره شدن آن، این کار را به همراه انداختن حوله حمام انجام دهید. از مواد شوینده عادی همراه با اندکی جوش شیرین بهره ببرید.

2- کیف های چرمی

شما می توانید برای رهایی از کثیفی و باکتری های موجود بر روی کیف های چرمی تان، آن ها را در ماشین لباسشویی با دور کُند انداخته و برای شستشو مقدار مناسب پور ماشین لباسشویی را اضافه کنید. البته حواستان باشد پیش از انداختن کیف، از استحکام لازم آن برای شسته شدن در ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید.

3- هدبند و کش های سر

با گذشت زمان ممکن است روغن ها و محصولات محافظتی از مو بر روی هدبند جمع شوند. شما می توانید هر از چندگاهی آن ها را به شکلی مناسب در ماشین لباسشویی بشویید. ابتدا آنها را داخل یک توری گذاشته و سپس در داخل ماشین لباسشویی بیاندازید.

4-چکمه های درست شده از پوست گوسفند

اگر یک جفت چکمه های آگ (UGGs) قدیمی دارید، آن ها را می توانید با ماشین لباسشویی بشویید. ابتدا با یک مسواک کثیفی های بیرونی آن را پاک کنید. سپس آن ها را در داخل توری قرار داده و به همراه دو حوله حمام در ماشین لباسشویی خود بیاندازید. از تنظیمات ساده در ماشین لباسشویی خود به همراه آب سرد بهره ببرید. بوت ها (چکمه ها) را بلافاصله پس از شستشو برداشته و بگذارید در معرض هوا در طول شب خشک گردد.

5- تشک یوگا

شما می توانید تشک یوگای خود را برای از بین بردن آلودگی های آن در داخل ماشین لباسشویی بیاندازید. برای از بین بردن آلودگی های تشک یوگایتان، آن را با آب سرد بشویید و در هوای آزاد خشک کنید.

6- کفش های ورزشی و کتانی

بند های کفش را درآورده و کفش تان را داخل کیسه ای توری قرار دهید. سپس کفش تان را به همراه دو یا سه حوله حمام در ماشین لباسشویی قرار دهید (این کار سبب می گردد تا از ضربه زدن زیاد به ماشین به هنگام شستشو جلوگیری کند). بعد از آن اجازه دهید تا کفش در هوای آزاد کاملا خشک گردد.

7- کلاه های بیس بال و ورزشی

از آنجایی که لبه کلاه های بیس بال یه بخش پلاستیکی دارد، شما با خیال راحت می توانید هر کلاه ورزشی مدرنی را در ماشین لباسشویی بشویید. (البته در صورتی که لبه مقوایی داشته باشند، شما نمی توانید این کار را انجام دهید) اطمینان حاصل کنید کلاه های بیس بال در یک دور شستشوی کوتاه مدت با آب سرد شسته شوند؛ سپس بگذارید تا در هوای آزاد خشک شوند.

8- عروسک های کوچک

هیچ چیزی مانند اسباب بازی های بچه ها نوپا کثیف نمی شوند. اسباب بازی های پلاستیکی و بیشتر اسباب بازی های شکل حیوانات که درونشان پُر شده است را می توان در ماشین لباسشویی شست. آن ها را در یک کیسه بالشتی (رویه پارچه ای بالشتی) قرار داده و قسمت بالایی آنها را با یک کش لاستیکیو یا نوار لاستیکی به هم ببندید تا به هنگام شستشو تکان نخورند. و سپس آن ها را با آب سرد بشویید. از شستن قطعات ریز اسباب بازی و یا باتری خودداری کنید.

9- کیسه های خرید

هر از چند گاهی کیسه های مواد غذایی قابل استفاده را بشویید تا از انتقال میکروب ها و باکتری ها جلوگیری گردد. این کیسه ها را در ماشین لباسشویی در یک دور کوتاه مدت بیاندازید.

10- کوله پشتی و کیف های ورزشی

شما می توانید کوله پشتی و کیف های ورزشی تان را نیز داخل ماشین لباسشویی بیاندازید. شما می توانید کوله و یا کیف ورزشی تان را داخل یک توری قرار داده و سپس آن را بشویید. اگر توری عظیمی ندارید، می توانید کیف را از داخل پشت و رو نموده و از باز بودن تمامی جیب های آن اطمینان حاصل کنید.

11- تشک حمام

شما می توانید تشک حمام را نیز به شکلی صحیح در ماشین لباسشویی و با آب گرم بشویید. سپس آن را 30 دقیقه تا کرک های آن باز شده و با آویزان کردن آن منتظر شوید تا کاملا خشک شوند.

12- بالشتک جایگاه

بالشتک جایگاه می توانند بعد از گذشت مدتی کاملا کثیف شوند. پیش از آنکه آن ها را کنار بگذارید (و یا قبل از

استفاده دوباره آنها) بالشتک های جایگاه خود را با چرخه آرام در آب سرد بشویید و در صورت لزوم پیش از شستن، لکه ها را رفع کنید. قبل از استفاده دوباره آن ها را در معرض هوای آزاد بگذارید تا کاملا خشک شوند.

13- کفی اتومبیل

مادامی که کف پوش های اتومبیل شما خیلی عظیم و یا سنگین نباشند، می توانید آن ها را در ماشین لباسشویی خود بشویید.

14- پادری های پشت لاستیکی

شما گهگاه می توانید پادری های پشت لاستیکی خود را با ماشین لباسشویی انجام دهید؛ اما شستن بیش از حد آن، سبب آسیب رساندن به آن ها می گردد. پس تنها در صورت احتیاج واقعی آن را بشویید و بیشتر مواقع سعی کنید تا آن ها را با جاروبرقی تمیز کنید.

15- سری طی های زمین شوی

شما می توانید سری طی های زمین شوی را داخل ماشین لباسشویی بیاندازید. آن را با آب گرم در ماشین لباسشویی بشویید. اگر آن را در خشک کن می اندازید، حواستان باشد که به همراه آن چیز دیگری مانند حوله نیاندازید.

16- پرده ها

برای تمیز کردن پرده های توری در ماشین لباسشویی، ابتدا آن ها را در درون کیسه توری قرار دهید. پرده های پارچه ای سنتی را می توان با دور آرام در آب سرد شست. از شستن پرده های مخملی و یا سنگین در ماشین لباسشویی خودداری کنید.

17- بند های دور گردن حیوانات خانگی

بند های دورگردن حیوانات خانگی مامند یقه سگ را نیز می توانید هر زمانی در داخل ماشین لباسشویی بشویید.

18- تشکچه حیوانات خانگی

بسیاری از تشکچه های حیوانات دارای کاور قابل جداشدن هستند که شستن آن ها را آسان می نماید. در صورتی که دارای کاور جداشدنی نیستند، از این نکات بهره ببرید. ابتدا آن ها را با جاروبرقی هرگونه موی ریخته شده و یا کثیفی روی آن را گرفته و سپس با یک ماده شوینده ملایم آن ها را بشویید. سپس آن را به مدت 10 الی 20 دقیقه در خشک کن قرار دهید و در نهایت پیش از برگرداندن برای استفاده حیوانات خانگی، آن را در معرض هوای آزاد قرار دهید تا کاملا خشک شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 636

به "18 وسیله غیر از البسه که می توان در ماشین لباسشویی انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "18 وسیله غیر از البسه که می توان در ماشین لباسشویی انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید