چرا سیاه پوستان با پلیس تماس نمی گیرند؟

به گزارش بازی های فکری، سیاهپوستان آمریکا در زمان احساس ناامنی و خطر مستقیم با پلیس تماس نمی گیرند زیرا می ترسند حق و حقوشان پایمال شود.

چرا سیاه پوستان با پلیس تماس نمی گیرند؟

به گزارش ایران آنلاین به نقل از پلیتیک، به رغم اعتراض های پی در پی سیاهپوستان برای کسب حقوق شهروندی، همچنان تبعیض نژادی و تنش در آمریکا ادامه دارد.

هم اکنون فعالان سیاهپوست در حال اتخاذ تدابیری بیشتر برای دفاع از حقوق سیاهپوستان این کشور در برابر تهدیدات دیجیتالی و فیزیکی هستند.

اعتراضات سیاهپوستان به نقض قوانین شهروندی تنها به خاطر رنگ پوست شان ادامه دارد در حالیکه مقام های دولتی آشکارا با فعالیت هایی در این زمینه مخالفت کرده و همواره مانع اجرای حقیقی عدالت می شوند.

گفتنی است که سازمان های دولتی آمریکا مدتهاست که در سرکوب جنبش های عدالت نژادی نقش ایفا می کنند در این میان پلیس و رهبران حقوق مدنی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به عقیده اف بی آی هر گونه فعالیت در این زمینه با جمله افراطی های سیاهپوست خوانده می شود. از این رو اوضاع در استان هایی که حمل سلاح های اتوماتیک قانونی است شرایط برای سیاهپوستان خطرناک تر بوده و همواره سفید پوستان در درگیری ها با سیاهپوستان از جمله دفاع از خود استفاده می کنند و تمامی حقوق فرد سیاه پوست را با استفاده از این جمله نقض می کنند.

اکنون گروهی از فعالان سیاهپوست در تلاشند در ویسکانسین نهادی را برای محافظت از سیاهان در شرایط خاص فراهم کنند تا در طرح امنیتی خانه های امن به افراد مورد نیاز کمک رسانی کنند.

جنیفر اپس ادیسون یکی از مدیران اجرایی مرکز دموکراسی در این باره گفت: کار به جایی رسیده که سیاهپوستان در زمان احساس ناامنی و خطر مستقیم با پلیس تماس نمی گیرند زیرا می ترسند حق و حقوشان پایمال شود.

به گفته یک فعال، هنگام اعتراضات گروهی سیاهپوستان گروه Soundararajan به تظاهرکنندگان توصیه می کند هنگام شرکت در تظاهرات، هرگونه خالکوبی یا علائم شناسایی را بپوشانند تا از هدف قرار گرفتن از طریق پلیس یا برتری طلبان سفیدپوست جلوگیری کنند.

از این رو از سایر فعالان متحد سفیدپوست که با تبعیض نژادی سیاهپوستان هم عقیده هستندخواسته می شود تا در تظاهرات شرکت کنند تا پلیس کمتر به جمعیت واکنش تهاجمی نشان دهد زیرا در صورت یک دست بودن تظاهرکنندگان به شکل سیاهپوست واکنش پلیس در برخورد با معترضان بسیار خشن تر خواهد بود.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 فروردین 1401 بروزرسانی: 7 فروردین 1401 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1328

به "چرا سیاه پوستان با پلیس تماس نمی گیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا سیاه پوستان با پلیس تماس نمی گیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید