پرواز هلیکوپتر در مریخ

به گزارش بازی های فکری، اگر پرواز آزمایشی موفقیت آمیز باشد، ناسا امیدوار است که نسل دوم هلیکوپتر ها را در ماموریت های بعدی مریخ اعزام کند و و بُعد هوایی را نیز به اکتشافاتشان بیفزاید.

پرواز هلیکوپتر در مریخ

هلیکوپتر ناسا برای پرواز در آسمان مریخ

ناسا از طرح خود برای به پرواز درآوردن هلیکوپتر در مریخ خبر داده و گفته است که این اقدام تلاشی است برای اثبات این که پرواز در یک کره دیگر امکان پذیر است. هلیکوپتر مارس اینجنیویتی قرار است تابستان سال جاری، با اتصال به مریخ نورد پرزورانس از زمین پرتاب گردد. این طرح بخشی از ماموریت بعدی ناسا در مریخ است.

این هلیکوپتر می بایست پس از فرود در مریخ در 18 فوریه 2021، بدون مشکل از مریخ نورد جدا گردد و پیش از پرواز، به سلامت در فاصله ای پنج اینچی از روی سطح مریخ، مسیری را طی کند.

میمی آنگ، مدیر پروژه هلیکوپتر پیشرانی جت در ناسا، گفت: اینجنیویتی به هیچ هلیکوپتر دیگری که قبل از این ساخته شده شباهت ندارد، زیرا پرواز در مریخ، شبیه هیچ تجربه دیگری نیست. او گفت: باید راه اعزام هلیکوپتر به وسیله مریخ نورد پرزورانس 2020 را پیدا می کردیم.

تیم آزمایشگاه پیشرانی جت در ناسا میخواهد محل مناسبی را برای پرواز هلیکوپتر پس از فرود مریخ نورد شناسایی کند، و این کار ممکن است تا دو ماه وقت بگیرد. این محل باید یک محوطه 10 متر در 10 متری نسبتا صاف و بدون ناهمواری در سطح مریخ باشد و از فاصله صد متری مریخ نورد پرزورانس، قابل مشاهده باشد.

اگر پرواز آزمایشی موفقیت آمیز باشد، ناسا امیدوار است که نسل دوم هلیکوپتر ها را در ماموریت های بعدی مریخ اعزام کند و و بُعد هوایی را نیز به اکتشافاتشان بیفزاید. موارد بالقوه استفاده از این طرح، از جمله شامل جمع آوری اطلاعات محلی برای انسان های عضو گروه، تحقیق درباره غار ها و چاله ها، و حمل بار از یک سوی مریخ به سوی دیگر آن است.

جاذبه در کره مریخ، حدود 38 درصد جاذبه در زمین است، چرا که چگالی مریخ کوچکتر است، اما اتمسفر نازک مریخ، پرواز را در آنجا بسیار سخت می نماید. به همین دلیل، هلیکوپتر بسیار سبک است (کمتر از دو کیلوگرم) و از سیستم پره های دوگانه خلاف جهت هم استفاده می نماید که در اتمسفری که غلظتش یک درصد اتمسفر زمین است، صعود و پرواز هلیکوپتر را ممکن کند.

جیم برایدنستاین، از مدیران ناسا، در یک کنفرانس خبری گفت که بی صبرانه منتظر این ماموریت است که برای 20 ژوئیه برنامه ریزی شده است. او گفت: به شما می گویم، آنچه مرا به عنوان یک مدیر ناسا بیش از هر چیز هیجان زده می نماید، آماده شدن برای تماشای پرواز هلیکوپتر در یک دنیای دیگر است.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 411

به "پرواز هلیکوپتر در مریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز هلیکوپتر در مریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید