پاک شدن اتوماتیک داده های گوگل

به گزارش بازی های فکری، با اجرای این تغییرات کاربران قادر خواهند شد به راحتی حالت ناشناس را فعال نمایند، برای حفظ حریم شخصی شان بابت استفاده از فناوری های بهترهزینه نمایند و در صورتی که گذرواژه شان در سطح وسیع لو رفت به آسانی بتوانند پیغام هشدار دریافت نمایند.

پاک شدن اتوماتیک داده های گوگل

این ویژگی به یوتیوب نیز اضافه کرده خواهد شد، ولی در این برنامه گوگل هر 36 ماه یک بار اطلاعات را پاک می نماید

گوگل قرار است برای افزایش امنیت حریم خصوصی آغاز به پاک کردن اتوماتیک داده های کاربران در پایگاه های خدمات خود کند. به گفته مدیرعامل گوگل ساندار پیچایی، این تغییر جدید فقط بخشی از تغییرات وسیعی است که قرار است تعهد این شرکت را به حریم خصوصی کاربرانش نشان دهد.

با اجرای این تغییرات کاربران قادر خواهند شد به راحتی حالت ناشناس را فعال نمایند، برای حفظ حریم شخصی شان بابت استفاده از فناوری های بهترهزینه نمایند و در صورتی که گذرواژه شان در سطح وسیع لو رفت به آسانی بتوانند پیغام هشدار دریافت نمایند.

شاید عظیم ترین این تغییرات اضافه کردنِ دکمه ای است که با فعال کردن آن فعالیت هایی که نشان دهنده موقعیت مکانی و رفتار کاربران در فضای مجازی است، خودبهخود پس از 18 ماه حذف می گردد. این گزینه از پارسال در دسترس کاربران بوده، اما به صورت پیش فرض خاموش است. حالا کاربران جدید این گزینه را فعال خواهند کرد و هرگاه هم که بخواهند می توانند دوباره آن را خاموش نمایند.

این ویژگی به یوتیوب نیز اضافه کرده خواهد شد، ولی در این برنامه گوگل هر 36 ماه یک بار اطلاعات را پاک می نماید. در این مدت این تارنما فرصت خواهد داشت داده ها را برای توصیه ها و تبلیغات نزد خود نگه دارد و از مرتبط بودن آن ها با خواست کاربر اطمینان حاصل کند.

این شرکت گفت: این تغییرات را به این علت ایجاد نموده که شرکت گوگل به کمینه گرایی داده ای و حفظ داده های کاربران تا زمانی که برای آنان مفید است تعهد دارد. گوگل گفته علاوه بر فعال کردن گزینه حذف اتوماتیک، ویژگی های دیگری را نیز به ابزار های حریم خصوصی خود خواهد اضافه کرد تا گزینه های پیش روی کاربران بیش تر گردد.

این ویژگی ها شامل گزینه ای است که می توان با انتخاب آن مستقیماً از صفحه جست وجوی گوگل به تنظیمات حساب کاربری گوگل رفت. کاربران خواهند توانست به سادگی با نوشتن سؤالی مانند آیا حساب کاربری گوگلم امن است؟ به بخشی از تنظیمات خود بروند که امکان آنالیز شرایط امنیت حساب خود را به آنان می دهد.

گوگل هم چنین دسترسی به حالت ناشناس به وسیله برنامک هایش شامل برنامک جست وجو، نقشه و یوتیوب را آسان تر می نماید. حالا کاربران فقط با فشردن یک دکمه می توانند کاری نمایند که تاریخچه جست وجوهایشان اصلاً ذخیره نگردد

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 409

به "پاک شدن اتوماتیک داده های گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاک شدن اتوماتیک داده های گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید