وکالت نامه های خارج از کشور

به گزارش بازی های فکری، تایید وکالتنامه از دو طریق مراجعه حضوری یا از طریق پستی امکانپذیر است. اگر وکالتنامه بار مالی داشته باشد نیاز به مراجعه حضوری است. بار مالی یعنی به وکیل در ایران اجازه انجام امور مالی اعطا شود.

وکالت نامه های خارج از کشور

استعلام وکالت نامه از جمله مسائلی است که اشخاص مقیم خارج ایران که برای انجام امور اداری خود نیازمند تنظیم وکالتنامه خارج از کشور هستند و نیز افرادی که دوستان یا خویشاوندانی در خارج از کشور دارند و می خواهند برای انجام امور مربوط به آن ها در ایران در قالب وکیل اقدام کنند، با آن روبرو می شوند. به همین منظور در این نوشتار به بررسی موارد مربوط به استعلام وکالتنامه خارج از کشور پرداخته شده است. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

تنظیم وکالت نامه خارج از کشور

تمام ایرانیان مقیم خارج از کشور باید مراحل زیر را انجام دهند:

1. افراد باید به سایت تایید اسناد کنسولی (تاک) مراجعه و ثبت نام کنند. اطلاعات مربوط به فرد به عنوان موکل، و همچنین اطلاعات وکیل وی، باید کامل و عیناً مطابق شناسنامه ایرانی آن ها باشد.

2. پس از ورود به سامانه تاک با مراجعه به قسمت پروفایل، کنندگی یا کنسولگری ایران در کشوری که در آن سکونت دارند انتخاب شود. سپس وارد قسمت وکالتنامه شده و نوع وکالتنامه مدنظر خود را انتخاب کنند.

3. ابتدا وکالتنامه را تنظیم و تکمیل کنند. بعد از اطمینان از متن وکالتنامه دکمه تایید را بزنند تا کدرهگیری به آن ها داده شود.

انواع وکالت نامه خارج از کشور

وکالتنامه ازدواج (موکل زن)

وکالتنامه ازدواج (موکل مرد)

وکالتنامه اقامه دعوی

وکالتنامه امور اداری

وکالتنامه امور بانکی و…

نمونه وکالت نامه خارج از کشور

متن وکالتنامه های انتخابی به عنوان نمونه و قابل تغییر است. کلیه قسمت های وکالتنامه خارج از کشور شامل مشخصات وکیل، مورد وکالت، و حدود اختیارات قابل ویرایش است. افراد می توانند مورد وکالت و حدود اختیارات را مطابق با نیاز خود تغییر دهند به طوری که مسئولیت مفاد وکالتنامه به عهده موکل است.

تایید و دریافت وکالتنامه در کشور مبدا

تایید وکالتنامه از دو طریق مراجعه حضوری یا از طریق پستی امکانپذیر است. اگر وکالتنامه بار مالی داشته باشد نیاز به مراجعه حضوری است. بار مالی یعنی به وکیل در ایران اجازه انجام امور مالی اعطا شود، باید با در دست داشتن کد رھگیری و مدارک شناسایی معتبر به دفتر حفاظت مراجعه شود. اگر وکالتنامه بار مالی نداشته باشد می توان با ارسال کد رھگیری برای دفتر حفاظت از طریق ایمیل اقدام شود.

تایید وکالتنامه خارج از کشور در ایران

مرحله آخر تایید نهایی وکالتنامه در ایران است. وکالتنامه باید در ایران به وزارت امور خارجه برده شده و به تایید برسد تا قابل استفاده در مراکز رسمی در داخل ایران باشد. افراد برای رساندن وکالتنامه خود به ایران می توانند از طریق پست اقدام کنند. راه ساده تر و کم هزینه تر، کمک از طریق دوستان و آشنایانی که قصد عزیمت به ایران را دارند. افراد مقیم خارج می توانند وکالتنامه خود را برای رسیدن به ایران به آن ها بسپارند.

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی بیشتر با نحوه شکاین از وکیل مطلب شکایت از وکیل امکان دارد؟ را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 170

به "وکالت نامه های خارج از کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وکالت نامه های خارج از کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید