نقد کردن چک برگشتی طبق قانون جدید تغییر کرد

به گزارش بازی های فکری، بر اساس قانون جدید چک که از سوی بانک مرکزی ج.ا.ا به بانک های کشور ابلاغ شده است، فرایند نقد کردن چک برگشتی تغییر نموده است.

نقد کردن چک برگشتی طبق قانون جدید تغییر کرد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، بر اساس قانون جدید چک، فرایند نقد کردن چک برگشتی تغییر نموده است و مشتریان می توانند با مراجعه به بانک در صورت عدم موجودی، تقاضای صدور گواهی نامه عدم پرداخت با کد رهگیری نمایند که پس از آن، اطلاعات این چک به صورت آنی در سامانه چک های برگشتی بانک مرکزی ثبت می گردد.

بر اساس این گزارش، مشتریان بانک رفاه کارگران پس از دریافت گواهی نامه عدم پرداخت، شکایت خود را در دفاتر خدمات الکترونیک قوه قضائیه ثبت می نمایند که بعد از ثبت، محاکم دادگستری حداکثر یک هفته چک را مورد آنالیز قرار می دهد و در صورت وجود شرایط قانونی، اجرائیه صادر می نماید که طبق این اجرائیه 10 روز به صادر نماینده چک برگشتی مهلت داده می گردد بدهی خود را پرداخت کند، در غیر این صورت به وسیله قانون نحوه اجرای محکومیت های اقتصادی با صادر نماینده چک برگشتی، برخورد می گردد.

شایان ذکر است، اگر در متن چک قید شده باشد که این چک بابت تضمین انجام معامله یا تعهد و یا تحقق شرط خاصی صادر شده است، امکان استفاده از این رویه وجود ندارد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 632

به "نقد کردن چک برگشتی طبق قانون جدید تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقد کردن چک برگشتی طبق قانون جدید تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید