شخصیت شناسی از روی گروه خونی در 4 گروه اصلی

به گزارش بازی های فکری، در کشور های گوناگون دنیا به خصوص در کشور ژاپن در دهه های گذشته بر روی گروه های خونی تحقیقات بسیاری صورت گرفته است که یکی از مهم ترین این تحقیقات، شخصیت شناسی از روی گروه خونیست.

شخصیت شناسی از روی گروه خونی در 4 گروه اصلی

گروه خونی شما نشان دهنده جنبه های روشن و پنهان ویژگی های شخصیتی شماست. اجازه دهید تا نگاهی بیندازیم به ویژگی های شخصیتی گوناگونی که گروه های خونی مارا از آن آگاه می سازند.

گروه خونی O

افرادی با گروه خونی O بسیار اجتماعی هستند و در روابط گوناگون اجتماعی به خوبی عمل می نمایند. آنها عموما کارهارا آغاز می نمایند و کارهایی که آغاز نموده اند را به اتمام می رسانند. آنها خلاقند و به معروفیت علاقه دارند! در واقع چنین افرادی دوست دارند مرکز توجهات باشند و اعتماد به نفس بالایی دارند.

افرادی با گروه خونی O، عموما قدرت ادراک بالایی دارند و متمرکز، خود متکی و شجاع هستند. آنها بهتر از بقیه گروه های خونی می توانند استرسشان را کنترل نمایند و از این رو، سیستم ایمنی قوی دارند. همچنین این افراد از بدن تنومندی بهره می برند و از لحاظ فیزیکی بسیار فعال و پرتلاشند. این افراد جریان خون تنبلی دارند و ورزش روزانه حداقل به مدت یک ساعت به آنان احساس آرامش می دهد.

برترین صفات: جاه طلبی، قدرتمندی، اعتماد به نفس، رهبری

بدترین صفات: پرحرفی، خودبینی، بی احساسی و بی رحمی

افراد معروف با گروه خونی O: آل کاپون، جرالد فورد، میخائیل گورباچف، جان گوتی، ملکه الیزابت دوم، پل نیومن، الویس پریسلی، رونالد ریگان

گروه خونی A

اگرچه در ظاهر آرام هستند، اما استاندارد های خاص خودشان را دارند و کمال گرا هستند. این کمال گرایی باعث می گردد آنان در درون خودشان احساس اضطراب و استرس زیاد نمایند. افراد با گروه خونی A هنری ترین تیپ شخصیتی را دارند. آنها در بسیاری از اوقات حس کمرویی دارند و خجالتی هستند. چنین اشخاصی با وجدان ، قابل اعتماد و حساسند.

افراد در گروه خونی A به شراکت تمایل دارندو احساساتی هستند. آنها دارای توانایی کنترل خشم و عصبانیت هستند تا بوسیله آن بتوانند با دیگران تعامل داشته باشند اما گاهی نیز این مخفی نگه داشتن عصبانیت و یا ناراحتی بعدها موجب انفجاری ناگهانی می گردد. بسیاری از آن ها عصبی و کم صبر بوده و نمی توانند به خوبی بخوابند. اگرچه آنان قابلیت قرار دریافت در صندلی رهبری را دارند، اما عموما به آن دست نمیابند چرا که سطح اضطراب بالایی دارند. افراد با گروه خونی A قوانین خاص و چهارچوب های حساسی را برای خودشان دارند. اضطراب زیاد، باعث می گردد سیستم ایمنی آنان از دیگر گروه های خونی سریع تر دچار مشکل گردد.

برترین صفات: محافظه کاری، درون گرایی، کم حرفی، صبوری، وقت شناسی، کمال گرایی

بدترین صفات: وسواسیت، یک دندگی، خجالتی بودن و اضطراب

افراد معروف دارای گروه خونی A: جرج بوش، آیومی هاماساکی، او. جی. سیمپسون، بریتنی اسپیرز، آلن آلدا، ادولف هیتلر، لیندون بی. جانسون، ریچارد نیکسون، جت لی، ریک جیمز

گروه خونی B

افرادی با گروه خونی B هدفمند هستند و تفکر خلاق دارند. افرادی با این گروه خونی مانند گروه A کاری را آغاز می نمایند و آن را تا نهایت ادامه می دهند. چنین افرادی عموما فردگرا هستند و خودشان مسیرشان را در زندگی پیدا می نمایند.

افرادی با گروه خونی B افراد متعادلی هستند. آنها مانند گروه خونی A متفکر و مانند گروه خونی O جاه طلبند. آنها افرادی هستند که به خوبی دیگران را درک می نمایند و نظرات دیگران را می فهمند و عموما از چالش و درگیری بیش از حد دوری می نمایند. این اشخاص دمدمی مزاج هستند، منعطفند و در دوست یابی بسیار پیروزند.

برترین صفات: خلاقیت، احساسات، علاقه به حیوانات، خوش بینی، انعطاف پذیری و فردگرایی

بدترین صفات: فراموشی زیاد، خودمحوری

افراد معروف دارای گروه خونی B: آکیرا کوروساوا، جک نیکلسون، لوسیانو پاواروتی، تام سلک، میا فارو، پل مک کارتی، لئوناردو دیکاپریو، وینس یانگ

گروه خونی AB

گروه خونی AB را می توان خاص ترین گروه خونی دانست. افراد در این گروه هم برونگرا و هم خجالتی اند، هم اعتماد به نفس بالایی دارند و هم ترسواند، همانقدر که مسئولیت پذیر هستند، مسئولیت پذیری بیش از حد نیز برایشان مشکل ساز می گردد. آن ها افرادی قابل اعتمادند و مایلند در حد توانشان به دیگران یاری نمایند.

افرادی با گروه خونی AB به جذابیت و معروفیت علاقه مندند. چنین افرادی عموما خودشان را برای اتفاقات بی اهمیت ناراحت نمی نمایند. حدود 2 تا 5 درصد افراد دارای گروه خونی AB هستند. شما در زندگی افرادی با این گروه خونی، خستگی و کسالت و بی حالی نمی بینید. بنابراین اگر دوستانی از این گروه خونی دارید بسیار خوش شانس هستید چرا که می توانید لحظات هیجان انگیزی را با دوستانتان از گروه خونی AB تجربه کنید. افراد با گروه خونی AB، مانند افراد گروه A در مواجهه با اضطراب آنچنان پیروز نیستند اما از گروه A فعال تر و قوی ترند.

برخی وقت ها بودن فردی با گروه خونی AB سخت است چرا که این اشخاص دوست ندارند خودشان را با دیگران منطبق نمایند و همرنگ جماعت باشند. اگر آنها احساس نمایند که بیش از حد محدود شده اند، همرنگ جماعت شدن را فراموش نموده و منش خودشان را پی می گیرند.

برترین صفات: خونسردی، خودداری، منطق، درون گرایی و همدلی

بدترین صفات: گوشه گیری، دودلی و عدم بخشش

افراد معروف با گروه خونی AB: جان اف کندی، مرلین مونرو، میک جگر، توماس ادیسون، باب سپ، میاوی، جگی چان

نظر شما چیست؟ آیا ویژگی های ذکر شده درباره شما صدق می نماید؟ دیدگاه های خود را با مخاطبین خبرنگاران درمیان بگذارید

برگرفته از: themindunleashed

گروه روانشناسی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 730

به "شخصیت شناسی از روی گروه خونی در 4 گروه اصلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شخصیت شناسی از روی گروه خونی در 4 گروه اصلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید