رویای انسان در فضا تعبیر شد؟ ، مرحله نخست جنجالی ترین پروژه اسپیس ایکس با همکاری ناسا با موفقیت اجرا شد

به گزارش بازی های فکری، جنجالی ترین پروژه اسپیس ایکس که ارسال انسان به فضا به وسیله فضاپیما است با همکاری ناسا اجرا شد. این فضاپیما که دراگون(اژدها) نام دارد، نخستین سفر همراه با فضانورد خود را شروع کرد.

رویای انسان در فضا تعبیر شد؟ ، مرحله نخست جنجالی ترین پروژه اسپیس ایکس با همکاری ناسا با موفقیت اجرا شد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بلندپروازی های ایلان ماسک مدیرعامل تسلا و پروژه اسپیس ایکس تنها به زمین محدود نمی شود و شامل پروژه هایی فضایی نیز می شود.

از مدت ها پیش ارسال فضانورد به وسیله فضاپیما در دستور کار اسپیس ایکس قرار داشت و به نظر می رسد این شرکت اکنون به عنوان نخستین شرکت خصوصی ایالات متحده و با همکاری ناسا قادر به اجرای این پروژه شده است.البته این پرواز اولیه به شکل آزمایشی اجراشد اما در صورت موفقیت اسپیس ایکس انتظار می رود تا خاتمه امسال میلادی شاهد پرتاب های دیگری با حضور فضانوردان باشیم.

یکی از بخش های بسیار مهم در خصوص نخستین پرواز آزمایشی فضاپیمای دراگون این است، که موفقیت این پروژه هم معنا با همکای بلند مدت ناسا و اسپیس ایکس خواهد بود. درواقع در صورت موفقیت این پروژه ناسا فضانوردان خود را با همین فضاپیما به فضا می فرستد و این یعنی یک پیروزی بزرگ برای ایلان ماسک.

مدتی پیش نیز ایلان ماسک ماموریت های فضایی دیگری را در این سطح انجام داده بود. اما این ماموریت ها فاقد سرنشین انسانی بودند و این نخستین باری است که انسان در پروژه های فضایی اسپیس ایکس حضور دارد. بر اساس گزارش ها این فضاپیما تا دو هفته دیگر به زمین باز می شود و محل احتمالی فرود آن بر اساس نقشه های از پیش مشخص شده اقیانوس خواهد بود.

این نخستین و تنها برنامه جنالی ایلان ماسک نیست، او معتقد است به زودی فضاپیماهای تجاری، گردشگری و هتل های فضایی را شاهد خواهیم بود. جالب است بدانید شرکت اسپیس ایکس یک قرارداد چند میلیارد دلاری با ناسا برای فراوری فضاپیمای دراگون بسته است. این پروژه خصوصی به شدت برای ناسا مهم است چرا که باعث می شود از بسیاری از هزینه های بلند مدت ناسا کاسته شده و البته انعطاف پذیری و پشتیبانی پروژه ها چند برابر شود.

اگر همه چیز بر طبق برنامه پیش رود، آزمایش های بعدی با تمرکز بر سیستم های ایمنی و هشدار فضاپیمای اسپیس ایکس پیش می رود.

منبع: انتخاب
انتشار: 4 دی 1401 بروزرسانی: 4 دی 1401 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1506

به "رویای انسان در فضا تعبیر شد؟ ، مرحله نخست جنجالی ترین پروژه اسپیس ایکس با همکاری ناسا با موفقیت اجرا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویای انسان در فضا تعبیر شد؟ ، مرحله نخست جنجالی ترین پروژه اسپیس ایکس با همکاری ناسا با موفقیت اجرا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید