درخواست استاندار سیستان و بلوچستان ازهیئت دولت

به گزارش بازی های فکری، استاندار سیستان و بلوچستان از هیئت دولت درخواست، استقرار پایگاه ثابت بحران در جنوب سیستان و بلوچستان کرد.

درخواست استاندار سیستان و بلوچستان ازهیئت دولت

خبرنگاران زاهدان - خیابانی در جلسه ویدیو کنفرانسی هیئت دولت با موضوع ارائه گزارش پیرامون سیل اخیر جنوب استان، استقرار پایگاه ثابت بحران با تمامی تجهیزات و امکانات لازم را در شهرستان های نوار ساحلی جنوب استان خواهان شد.

مدرس خیابانی می گوید: با توجه به اینکه احتمال تکرار چنین سیلاب هایی در منطقه نوار ساحلی وجود دارد، علاوه بر پایگاه ثابت بحران، استقرار جایگاه سوخت سیار برای سوخت رسانی به ماشین آلات امدادی و اختصاص یک فروند بالگرد امدادرسانی به این منطقه ضرورت دارد.

او گفت: تمامی شهرستان های استان دچار بحران های مختلف هستند و فرمانداری ها به عنوان مدیریت بحران شهرستان، کمترین امکانات را هم در اختیار ندارند.

به گفت او در جریان سیلاب اخیر 5 جلسه ستاد هماهنگی بحران استان با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار گردید؛ اما با دست خالی بدون امکانات، تجهیزات و منابع اقتصادی کاری از پیش نمی رود.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: 210 تیم عملیاتی متشکل از گروه های جهادی، خیرین، نهادها، دستگاه های اجرایی و نیرو های کمکی شهرداری مشهد؛ عملیات تخلیه آب منازل و معابر شهر کنارک را بر عهده داشتند که متاسفانه به علت کمبود جایگاه سوخت برای تامین سوخت این ماشین آلات با مشکل جدی روبرو بودیم.

مدرس خیابانی گفت: با تدارک تجهیزات تخلیه آب در اولین اقدام، ظرف مدت 72 ساعت آب معابر اصلی و فرعی و منازل تخلیه شد.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: در جریان بارندگی اخیر 1920 میلیارد تومان خسارت به بخش های راه، کشاورزی، برق، حمل و نقل، ارتباطات، آب و فاضلاب، شیلات، زیرساخت ها و ساختمان های اداری وارد شد.

او گفت: بعلاوه در 16 شهرستان خساراتی از جمله مسدود شدن 300 راه مواصلاتی روستایی و قطعی برق در 300 روستا رخ داد، ضمن اینکه بخش عمده ای از منازل مسکونی و لوازم خانگی مردم در شهر کنارک از بین رفته و خسارت های عمده نیز به کشاورزی شهرستان های زرآباد و دشتیاری وارد شده است.

مدرس خیابانی گفت: بافت شهری کنارک فرسوده است و 2100 خانه احتیاج به احداث مجدد و بیش از 2000 خانه نیز احتیاج به بازسازی دارد که مردم این شهر انتظار دارند؛ با تخصیص تسهیلات طرح جهش مسکن بخشی از مشکلاتشان مرتفع گردد.

ع

خبرنگاران سیستان و بلوچستان زاهدان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1401 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1348

به "درخواست استاندار سیستان و بلوچستان ازهیئت دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست استاندار سیستان و بلوچستان ازهیئت دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید