وزارت دفاع روسیه: تروریست ها در سوریه برای حمله شیمیایی آماده می شوند

به گزارش بازی های فکری، مرکز حمیمیم وزارت دفاع روسیه اعلام نمود که عناصر مسلح تروریستی در استان ادلب سوریه مقداری گاز سمی کلر به این استان منتقل نموده اند تا حمله شیمیایی را شبیه سازی نمایند.

وزارت دفاع روسیه: تروریست ها در سوریه برای حمله شیمیایی آماده می شوند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، وزارت دفاع روسیه از درباره آماده شدن تروریست های مسلح برای حمله شیمیایی در شمال ادلب و متهم کردن دولت سوریه به دست داشتن در این حمله هشدار داد.

مرکز آشتی حُمیمیم واقع در پایگاه هوایی به همین نام در استان لاذقیه (سوریه) که وابسته به وزارت دفاع روسیه است، در گزارشی که شنبه شب منتشر کرد، گفت: اطلاعات به دست آمده نشان می دهد که افراد مسلح خود را برای عملیات تحریک آمیز با استفاده از مواد شیمیایی سمی در شمال شرق استان ادلب آماده می نمایند.

در این گزارش آمده است که افراد مسلح صندوق هایی را که احتمال داده می گردد حاوی گاز کلر باشد، به منطقه منتقل نموده اند و قصد دارند حمله شیمیایی در ادلب را شبیه سازی نمایند تا از این طریق دمشق را متهم نمایند.

وزارت دفاع روسیه و دولت سوریه بارها درباره سناریوی تروریست ها و حامیان غربی آن ها برای شبیه سازی حمله شیمیایی و متهم کردن این دولت به انجام آن و تحریک غرب برای حمله به سوریه هشدار داده اند.

از ابتدای بحران سوریه در سال 2011 تا به امروز، حامیان مخالفان دولت سوریه بارها دمشق را به استفاده از سلاح شیمیایی علیه مخالفان خود متهم کردند. این اتهام ها عمدتاً هنگامی مطرح می شد که ارتش سوریه عملیاتی علیه گروه های مسلح و تروریستی در مناطق مختلف شروع می کرد یا پیشروی های مهمی را در پیش داشت.

به عنوان مثال، بعد از حمله شیمیایی ادعایی در خان شیخون، ارتش آمریکا بامداد آدینه (18 فروردین 96) به یاری ناوهای مستقر خود در دریای مدیترانه، پایگاه هوایی الشعیرات واقع در استان حمص را با ده ها موشک هدف قرار داد که بر اثر آن 6 سرباز سوری کشته و تعداد دیگر زخمی شدند.

آمریکا فروردین سال بعد (97) با طرح ادعای مشابه به همراه فرانسه و انگلیس در دومای غوطه شرقی، به بعضی از مراکز نظامی و تحقیقاتی سوریه حمله موشکی کردند. این اتهام ها در حالی بود که دمشق بعد با نظارت مسکو و واشنگتن توانمندی شیمیایی خود را در سال 2013 داوطلبانه معدوم نموده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 820

به "وزارت دفاع روسیه: تروریست ها در سوریه برای حمله شیمیایی آماده می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت دفاع روسیه: تروریست ها در سوریه برای حمله شیمیایی آماده می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید