واکنش روسیه به احتمال تحریم های جدید آمریکا به بهانه شرایط بازار نفت

به گزارش بازی های فکری، سناتور روس گفت: اخبار منتشره درباره احتمال تحریم های ضدروسی آمریکا به خاطر شرایط بازار نفت، در شرایطی که محدودیتی برای عربستان در نظر گرفته نشده، گویای برخورد دوگانه واشنگتن و بهانه دیگری برای رقابت ناعادلانه و بازدارندگی روسیه است.

واکنش روسیه به احتمال تحریم های جدید آمریکا به بهانه شرایط بازار نفت

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل بازی های فکری به نقل از خبرگزاری تاس، لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه معتقد است، انتشار مطلبی در روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال درباره احتمال اعمال تحریم های جدید ایالات متحده علیه روسیه، اقدامی مخرب و نشان دهنده بدبینی بیش از اندازه مقامات آمریکایی است.

اسلوتسکی در این رابطه به بازی های فکری گفت: خبر روزنامه وال استریت ژورنال درباره تحریم های احتمالی ضدروسی از سوی ایالات متحده در رابطه با شرایط کنونی در بازار نفت ماهیتاً غیرسازنده و مخرب است، زیرا آنها صرفاً درصدد تشدید هراس در دنیا هستند.

این مقام پارلمانی یادآور شد، اگر نظریه تحریم های جدید علیه روسیه واقعاً مورد آنالیز قرار بگیرد، آنها دو برابر مخرب تر خواهد بود . در شرایطی که هیچ گونه اطلاعاتی درباره ایجاد محدودیت یا محدودسازی عربستان سعودی وجود ندارد، و این به معنای آن است که ایالات متحده دوباره از استانداردهای دوگانه و با هدف رسیدن به اهداف خاص استفاده می نماید.

اسلوتسکی معتقد است: همه اینها نشان می دهد که واشنگتن خودخواهانه و بدبینانه عمل می نماید. حتی با وجود طوفان دنیای در بازار نفت، ایالات متحده قصد ندارد اشتهای سلطه گرانه خود را کنار بگذارد و آماده استفاده از هر بهانه ای برای رقابت ناعادلانه و بازدارندگی روسیه است.

دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه نیز روز آدینه در جمع بازی های فکری از گزارشات مربوط به امکان اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه برای تثبیت بازار نفت انتقاد کرد.

سخنگوی کرملین در این باره گفت: من نمی خواهم درباره مسئله امکان اعمال تحریم های ضدروسی توسط ایالات متحده اظهار نظری کنم. انتشار چنین اخباری بیشتر با توجه به بحران بهاری در رابطه با شیوع ویروس کروناست و هدف از آن تحریک تمایلات روس هراسی در دنیا است.

روز پنجشنبه، روزنامه وال استریت ژورنال با استناد به اطلاعات منابع خبری خود، گزارش داد که مقامات آمریکایی در کوشش برای تثبیت اوضاع در بازار دنیای نفت، احتمال اعمال تحریم هایی علیه روسیه را در نظر می گیرند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 226

به "واکنش روسیه به احتمال تحریم های جدید آمریکا به بهانه شرایط بازار نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به احتمال تحریم های جدید آمریکا به بهانه شرایط بازار نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید