هشتمین یارانه بنزینی امشب در حساب هاست

به گزارش بازی های فکری، هشتمین مرحله از یاری های معیشتی ساعت 24 امشب (سه شنبه) به حساب سرپرستان خانوار واریز می گردد.

هشتمین یارانه بنزینی امشب در حساب هاست

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، با اصلاح قیمت بنزین در آبان ماه سال گذشته، قرار شد تا از محل مابه التفاوت ایجاد شده از افزایش قیمت این سوخت، هر ماه مبلغی به صورت نقدی در اختیار گروه های مشمول قرار بگیرد.

بر این اساس هدفگذاری دولت جمعیت حدود 60 میلیون نفری از جمع یارانه بگیران بود که نزدیک به 19 میلیون خانوار تخمین زده شده بود.

پرداخت یاری معیشتی از آبان ماه پارسال شروع شد و در ابتدا برای حدود 17.7 میلیون خانوار واریز انجام و در ادامه با آنالیز درخواست مشمولیت این یارانه، جمعیت تحت پوشش افزایش یافت و از 18.5 میلیون خانوار هم گذشت.

بر خلاف یارانه نقدی که رقم ثابت 45 هزار و 500 تومان برای هر نفر است، یاری معیشتی به تناسب اعضای

خانوار پرداخت می گردد که برای خانوارهای تک نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار تومان، سه نفره 138 هزار تومان، چهارنفره 172 هزار تومان و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان است.

هزینه پرداخت یاری معیشتی در هر ماه حداقل 2500 میلیارد تومان است که در سال به حدود 30 هزار میلیارد تومان می رسد، این در حالی است که دولت برای پرداخت یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی نیز حدود 42 هزار میلیارد تومان در سال هزینه می نماید که در این حالت حداقل 70 هزار میلیارد تومان هزینه پرداخت یارانه های نقدی است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 416

به "هشتمین یارانه بنزینی امشب در حساب هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشتمین یارانه بنزینی امشب در حساب هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید