مغرب سفیر الجزائر را احضار کرد

به گزارش بازی های فکری، وزارت خارجه مغرب سفیر الجزائر را در اعتراض به اظهارات سخنگوی رسمی ریاست جمهوری این کشور احضار کرد.

مغرب سفیر الجزائر را احضار کرد

به گزارش گروه بین الملل بازی های فکری، ناصر بوریطه وزیر خارجه مغرب به دنبال بحران به وجود آمده با الجزائر در مورد سرکنسول مغرب در شهر وهران الجزائر، عبدالحمید عبداوی سفیر الجزائر در رباط را احضار کرد.

تنش میان دو کشور پس از آن به وجود آمد که رسانه های الجزایر و کاربران شبکه های اجتماعی پیشتر فیلمی منتشر کردند که در آن احرضان بوطاهر سرکنسول مغرب در شهر وهران (غرب الجزایر) در کنار چند تن از اتباع این کشور مقابل مقر کنسولگری ایستاده و کشور الجزایر را دشمن خطاب می نماید؛ بوطاهر در این فیلم، از اتباع مغربی می خواهد که محل را ترک نمایند و به آنها می گوید: شما می دانید ما در خاک کشور دشمن هستیم.

به نوشته روزنامه القدس العربی، محند اوسعید بلعید مشاور ارتباطات و سخنگوی رسمی ریاست جمهوری الجزائر نیز در واکنش به این سخنان احرضان بوطاهر، گفته بود که وی افسر اطلاعاتی مغرب بود.

وی همچنین گفته بود: ما از او (بوطاهر) خواستیم که خاک الجزائر را ترک کند، رفتار او قابل پیش بینی بود، ما پی بردیم که او افسر دستگاه اطلاعات مغرب است و بنا به دلایل دیگری به عنوان سرکنسول مغرب در وهران مشخص شده است.

طبق این گزارش، وزارت خارجه مغرب نیز در واکنش به این سخنان بلعید، سفیر الجزائر را احضار و مراتب اعتراض خود به این اظهارات را به وی ابلاغ کرد.

وزیر خارجه مغرب این اظهارات سخنگوی ریاست جمهوری الجزائر را سخیف خواند.

این در حالی است که ، سرکنسول مغرب، پیشتر، در گفت و گو با وب سایت مغربی الیوم 24، به فیلم یادشده واکنش نشان داد و گفت، اینکه او با چندین تن از تبعه های مغرب مقابل کنسولگری صحبت نموده است، درست است؛ اما صدای این فیلم ساختگی است. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 387

به "مغرب سفیر الجزائر را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مغرب سفیر الجزائر را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید