عصائب اهل الحق: عملیات علیه اشغالگران آمریکایی ادامه می یابد

به گزارش بازی های فکری، در پی اظهارات برخی مقامات بغداد مبنی بر ضرورت تداوم حضور نظامیان ائتلاف آمریکایی در عراق، سخنگوی عصائب اهل الحق گفت، عملیات نظامی علیه اشغالگران تا خاتمه اشغال این کشور ادامه می یابد.

عصائب اهل الحق: عملیات علیه اشغالگران آمریکایی ادامه می یابد

جواد الطلیباوی سخنگوی عصائب اهل الحق در توییتی نوشت: پیامی که آمریکای اشغالگر، پشتیبانان، حامیان و زیردستانش باید بفهمند این است که مقاومت تصمیم قاطع دارد که عملیات خود را تا خروج اشغالگران و بستن تمام پایگاه های نظامی آنها در سراسر عراق از جمله شمال (کردستان) ادامه دهد.

بنظر می رسد این توییت سخنگوی عصائب اهل الحق در واکنش به اظهارات اخیر مقامات عراقی مبنی بر ضرورت ماندن نیروهایی ائتلاف آمریکایی در عراق و حفظ پایگاه های آنها است.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق پس از دیدار و یا گفت وگوی حضوری و تلفنی با تنی چند از مقامات کشورهای مختلف که هفته پیش انجام شد بر ضرورت حضور نظامیان آمریکایی در عراق دست کم در حد نیروهای اطلاعاتی تاکید کرد.

از دیگر سو پس از دیدار نچیروان بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق با امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه در کاخ الیزه؛ چهارشنبه گذشته فاش شد که محور گفت وگوهای دو طرف ماندن نیروهای نظامی ائتلاف در عراق بوده است موضوعی که شنبه در توییت سخنگوی عصائب اهل الحق به آن واکنش نشان داده شد.

مخالفت با اشغال عراق از سوی نظامیان ائتلاف آمریکایی محدود به گروههای شبه نظامی و مقاومت نمی شود بلکه در میان مقامات سیاسی، نمایندگان مجلس و حتی برخی از مقامات دولت هم دیده و شنیده می شود.

عمار حکیم رهبر جریان ملی حکمت از جریانات شناخته شده سیاسی که در مجلس و دولت نیز نمایندگانی دارد شنبه در مجمع عمومی سالیانه این جریان شرح داد که حاکمیت سرزمینی عراق با خروج نیروهای آمریکایی تکمیل می شود و ایالات متحده نباید پایگاه نظامی دائم در این کشور داشته باشد.

چند روز پیش گروه ربع الله با رژه نظامی و مانور قدرت در بغداد بر ضد اشغالگران قدرت نمایی کرد.

پس از این رویداد، سخنگوی کتائب حزب الله برخی اعتراضات تند سیاسی در جریان این رژه را به برخی از جوانان پرشور نسبت داد که طبق گفته او خواسته های به حق خود را مطرح کرده اند اگر چه شیوه آن مورد تایید نبوده است.

وی گفت، اگر مساله جمع آوری سلاح اتفاق بیفتد؛ باید بدون هیچ استثنایی شامل همه شود، از جمله کشورهایی که عراق را اشغال کرده اند.

نیروهای آمریکا با عنوان خود ساخته ائتلاف بین المللی علیه داعش به رغم گذشت بیش از یکسال از تصویب قانون ممنوعیت حضورشان در عراق توسط مجلس این کشور، به بهانه آنچه آموزش نظامی می خوانند از اجرای قانون و ترک کشور سر باز زده اند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 899

به "عصائب اهل الحق: عملیات علیه اشغالگران آمریکایی ادامه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عصائب اهل الحق: عملیات علیه اشغالگران آمریکایی ادامه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید