طالبان خط و نشان کشید

به گزارش بازی های فکری، فارس نوشت: سخنگوی طالبان با بیان اینکه عملیات نظامی به زودی شروع می گردد، گفت: تا زمانی که 5 هزار زندانی این گروه از زندان آزاد نشوند، در مذاکرات بین الافغانی شرکت نخواهد کرد.

طالبان خط و نشان کشید

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان، سخنگوی طالبان در اظهاراتی تاکید نمود تا زمانی که 5 هزار زندانی این گروه از زندان آزاد نشوند، در مذاکرات بین الافغانی شرکت نخواهد کرد.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در گفت وگو با رویترز، گفت بر اساس قراردادی که آمریکا و طالبان امضا شده قرار است 5 هزار زندانی این گروه برای گام اول اعتمادسازی از زندان های دولت افغانستان آزاد شوند.

وی تاکید نمود در صورت عدم آزادی زندانیان، طالبان در مذاکرات بین الافغانی شرکت نخواهد کرد.

این در حالی است که روز گذشته اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان بیان کرد آزادی زندانیان در اختیار دولت آمریکا نبوده و این موضوع در صلاحیت دولت اغانستان این کشور است.

مجاهد اضافه کرد: طالبان آماده مذاکرات بین الافغانی است، اما تا زمانی که زندانیان آزاد نشوند، نمایندگان این گروه در این گفت وگوها حضور نخواهند یافت.

به گفته وی، بیشتر زندانیان طالبان از سوی سربازان آمریکایی بازداشت و در حال حاضر در زندان دولت افغانستان در شرایط نامناسبی نگهداری می شوند.

سخنگوی طالبان درباره ادامه جنگ نیز گفت: مردم افغانستان از کاهش خشونت شاد است، اما این بدان معنا نیست که عملیات نظامی طالبان به سطح قبل از شروع این طرح برنگردد.

وی در سرانجام گفت: این احتمال وجود دارد که در یک ساعت آینده یا حتی چندین روز دیگر این عملیات شروع گردد.

این در حالی است که مقامات آمریکا بیان کردند توافق این کشور با طالبان مشروط بوده و اگر طالبان به تعهدات خود عمل نکند، توافق اجرا نخواهد شد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 179

به "طالبان خط و نشان کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان خط و نشان کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید