طالبان: توافق بر دستور کار مذاکرات بین الافغانی دروغ ها را آشکار کرد

به گزارش بازی های فکری، طالبان خاطرنشان کرد که توافق بر سر دستورکار مذاکرات با تیم مذاکره کننده افغانستان دروغ ها درباره عدم تعهد این گروه برای برقراری صلح را آشکار کرد.

طالبان: توافق بر دستور کار مذاکرات بین الافغانی دروغ ها را آشکار کرد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، طالبان با انتشار مطلبی درباره توافق با تیم مذاکره کننده افغانستان بر سر دستورکار 21 ماده ای مذاکرات بین الافغانی گفت که این توافق دروغ ها درباره عدم تعهد این گروه نسبت به برقراری صلح را آشکار کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

طالبان همچنین تاکید کرد که این گروه بیش از هر جهتی برای آوردن صلح به کشور و قیام نظام خالص اسلامی متعهد است.

نوشتار می افزاید: چنان معلوم می شود که پس از سفر رئیس هیئت مذاکراتی طرف مقابل، مقامات کابل مخالفت خویش را با این توافق نشان داده اند و بار دیگر می خواهند سلسله ای از موانع را در برابر فرایند صلح ایجاد کنند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

محمد نعیم سخنگوی تیم مذاکره کننده طالبان و دفتر سیاسی این گروه در قطر نیز پیش از این گفته بود که همه دستورکار مذاکرات بین الافغانی 15 نوامبر نهایی و تکمیل شد اما نادر نادری سخنگوی تیم افغانستان می گوید که صرفاً در مورد 21 ماده دستورکار مذاکرات، به استثنای مقدمه آن، در اصول توافق شده است.

روز گذشته نیویورک تایمز نیز در مطلبی به نقل از مقامات افغان نوشته بود که باوجود توافق تیم مذاکره کننده افغانستان و طالبان درباره دستورکار مذاکرات بین الافغانی، اشرف غنی رئیس جمهور این کشور از پیشرفت مذاکرات جلوگیری کرده است.

نیویورک تایمز به نقل از سه مقام دولتی نوشت که اشرف غنی بر یک مورد از جزئیات تاکید دارد و آن این است که دولت افغانستان در این دستورکار باید با نام رسمی آن یعنی جمهوری اسلامی افغانستان یاد شود؛ جزئیاتی که به گفته این روزنامه در گذشته نیز باعث توقف مذاکرات شده بود.

پیش از این نیز اسدالله سعادتی معاون شورای عالی مصالحه افغانستان و نیز حفیظ منصور عضو تیم مذاکره کننده افغانستان گفته بودند که توافق بر سر دستورکار با طالبان حاصل شده اما اشرف غنی با آن مخالفت می کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 675

به "طالبان: توافق بر دستور کار مذاکرات بین الافغانی دروغ ها را آشکار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: توافق بر دستور کار مذاکرات بین الافغانی دروغ ها را آشکار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید