رکود بی سابقه در بازار گوشت قرمز، ادامه فرایند کاهشی قیمت، پیش بینی کاهش قیمت به زیر 100 هزار تومان

به گزارش بازی های فکری، خبرنگاران: رئیس شورای تامین دام کشور از رکود بی سابقه در بازار گوشت قرمز در کشور اطلاع داد و گفت: پیش بینی می گردد فرایند کاهشی قیمت ادامه داشته و در هفته آینده قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی به زیر 100 هزار تومان برسد.

رکود بی سابقه در بازار گوشت قرمز، ادامه فرایند کاهشی قیمت، پیش بینی کاهش قیمت به زیر 100 هزار تومان

جهت دریافت مشاوره خدمات کاتالوگ دیجیتال از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران منصور پوریان در گفت وگو با ایلنا مقصر رکود بی سابقه بازار گوشت قرمز را شیوع ویروس کرونا دانست و اظهار کرد: در دو هفته گذشته جو روانی ناشی از شیوع ویروس کرونا موجب افزایش مقطعی قیمت گوشت قرمز شد.

وی ادامه داد: با گذشته زمان نگرانی از ابتلا به بیماری کووید 19 موجب شد مردم کمتر برای خرید از منزل خارج شوند که نتیجه آن رکود در بازار از جمله بازار گوشت قرمز است.

پوریان با اشاره به تاکید وزارت بهداشت برای لغو اجتماعات و تجمع برای مناسبت ها، گفت: تعطیلی تالارهای عروسی و جلوگیری از اجتماعات به دستور وزارت بهداشت دلیل دیگر رکود در بازار گوشت قرمز است.

وی گفت: بسیاری از امکانی که در آن ها مجالس یا اجتماعات انجام می شد از ثبت سفارش امتناع می نمایند یا سفارش های خود را لغو نموده اند.

پوریان با یادآوری اینکه هر ساله در اسفندماه شاهد افزایش خرید رستوران ها، غذا خوری ها و مراکز گردشگری بودیم، اظهار کرد: علاوه بر کاهش خرید مراکز پذیرایی، مردم نیز برای مصارف نوروز کمتر خرید می نمایند.

وی شرایط بازار را برای فراوریات داخلی را بحرانی دانست و گفت: توزیع گوشت منجمد وارداتی توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور موجب شده شرایط بازار برای گوشت فراوری داخلی بحرانی تر باشد.

به گفته پوریان؛ هر کیلوگرم گوشت منجمد وارداتی با قیمت 50 هزار تومان در اختیار مصرف نمایند قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه کاهش قیمت گوشت قرمز از چند روز پیش شروع شده اظهار کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی در بازار برای مصرف نمایند به طور متوسط 100 هزار تومان است.

پوریان پیش بینی کرد در صورت ادامه فرایند کنونی، در هفته آینده قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفند به زیر 100 هزار تومان برسد.

رئیس شورای تامین دام کشور با تاکید بر اینکه در شرایط سخت نباید دامداران را فراموش کرد، گفت: از دولت انتظار می رود با توجه به رکود بی سابقه بازار حمایت خود را از فراورینماینده داخلی دریغ نکند.

پوریان توضیح داد: دامداران در افزایش قیمت گوشت قرمز که در هفته های اخیر و پس از شیوع ویروس کرونا در کشور شاهد آن بودیم نقشی نداشته اند و سود به جیب واسطه ها و سودجویان فرصت طلب رفت.

به گزارش ایلنا؛ گوشت گوسفندی در مقطعی پس از انتشار خبر شیوع ویروس کرونا به شکل غیر منطقی افزایش یافت. به گفته کارشناسان در این میان، به رغم افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار، قیمت خرید دام از دامداران افزایش نداشت. علاوه بر عدم افزایش قیمت خرید دام از دامداران، کمتر کسی حاضر به خرید آلایش ها از آن ها است که این موضوع نیز به زیان دامداران تمام شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 181

به "رکود بی سابقه در بازار گوشت قرمز، ادامه فرایند کاهشی قیمت، پیش بینی کاهش قیمت به زیر 100 هزار تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکود بی سابقه در بازار گوشت قرمز، ادامه فرایند کاهشی قیمت، پیش بینی کاهش قیمت به زیر 100 هزار تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید