خبرنگاران 21 روستای هلیلان نیازمند تخصیص اعتبار ویژه برای آبرسانی هستند

به گزارش بازی های فکری، ایلام - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری ایلام گفت: 21 روستای شهرستان تازه تاسیس هلیلان برای اجرای پروژه های آبرسانی نیازمند نگاه ویژه دولت هستند.

خبرنگاران 21 روستای هلیلان نیازمند تخصیص اعتبار ویژه برای آبرسانی هستند

نورالله تیموری روز آدینه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: شهرستان تازه تاسیس هلیلان با توجه به عمق محرومیت باید از نظر ایجاد زیرساخت های عمرانی بطور ویژه دیده گردد.

وی اضافه نمود: این شهرستان بدلیل بعد مسافت با مرکز استان از امکانات کمتری به نسبت سایر مناطق برخوردار است و با تشکیل قرارگاه محرومیت زدایی و حضور بنیاد مستضعفان می توان تا حد زیادی از مسائل مردم این شهرستان کم کرد.

مدیرعامل آبفای ایلام یادآور شد: یکی از اصلی ترین مسائل این شهرستان تامین آب پایدار بویژه در مناطق روستایی است که برنامه ریزی گسترده ای برای حل این مسئله در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

تیموری تاکید نمود: از 57 روستای دارای سکنه این شهرستان 21 روستا برای تامین آب با مشکل روبرو هستند که حل این معضل نیازمند تخصیص اعتبار از سوی دستگاه های مسوول است.

وی اضافه نمود: هم اکنون عملیات آبرسانی به 2 روستا و بهسازی پنج حلقه چاه در این منطقه در حال اجراست و بدین منظور نیز یک هزار و 800 متر خط انتقال ایجاد می گردد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام گفت: می توان معضل کم آبی 11 روستای شهرستان هلیلان را با تخصیص فوری حدود 100 میلیارد ریال اعتبار حل کرد.

هلیلان دی ماه سال گذشته با تصویب هیات دولت از چرداول منفک و به شهرستان ارتقا یافت.

این شهرستان 3،5 درصد مساحت و 2،5 درصد جمعیت استان ایلام معادل 20 هزار نفر را به خود اختصاص داده است.

سال جاری در اعتبارات بودجه 200 میلیارد ریال برای توسعه این شهرستان تخصیص یافته و با توجه به انتخاب از سوی بنیاد مستضعفان به عنوان دومین شهرستان در استان ایلام پس از ملکشاهی برای اجرای پروژه های محرومیت زدایی و کلنگ زنی پروژه پتروشیمی هلیلان در شهریورماه آینده روشنی پیش روی مردمان این خطه متصور است.

استان ایلام بر اساس آخرین سرشماری سال 95 بیش از 580 هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد 395 هزار نفر در نقاط شهری و 184 هزار نفر در روستاها زندگی می نمایند.

195 هزار مشترک تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 498

به "خبرنگاران 21 روستای هلیلان نیازمند تخصیص اعتبار ویژه برای آبرسانی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 21 روستای هلیلان نیازمند تخصیص اعتبار ویژه برای آبرسانی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید