خبرنگاران مراجعه بیماران مشکوک به کرونا به بیمارستانهای خوزستان رو به کاهش است

به گزارش بازی های فکری، اهواز- خبرنگاران- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز از کاهش مراجعه بیماران مشکوک به کرونا به بیمارستان های استان همزمان با ثبات شرایط مدیریت و کنترل ویروس کرونا در استان خبر داد.

خبرنگاران مراجعه بیماران مشکوک به کرونا به بیمارستانهای خوزستان رو به کاهش است

به گزارش بازی های فکری فرهاد ابول نژادیان شامگاه شنبه در گفت و گوی رسانه ای با سیمای خوزستان آخرین آمار مربوط به بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان را 62 نفر گفت و اظهارداشت: همچنین از زمان گسترش و شیوع این بیماری در استان تعداد 15 نفر از مبتلایان فوت شدند.

وی با اشاره به اینکه کادر مربوط به بیماریابی، غربالگری و قرنطینه سازی افراد مرتبط با بیماران در استان پیوسته در حال فعالیت هستند، گفت: با این وجود شرایط در استان رو به ثبات است و پیش بینی می شود این فرایند ادامه داشته باشد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: مراجعه مردم به بیمارستان های مشخص روزانه در حال کاهش است .

ابول نژادیان شرح داد: بررسی ها نشان می دهد که در روزهای ابتدایی مراجعه افراد به این بیمارستان ها 340 نفر بود و به مرور زمان به 240 ، 190 و در نهایت امروز به 144 نفر رسید.

وی یادآور شد: این شرایط نشان می دهد که محدودیت ها و اقدامات صورت گرفته نتیجه بخش بوده و مردم نیز به توصیه ها و تذکرات بهداشتی و درمانی توجه داشته اند.

بیماری جدید کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا 2 هفته دارد و این امر موجب شده تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نبینند.

ویروس کرونا که رسما کووید - 19 نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از یکصد کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا شرایط فوق العاده اعلام کند.

تعداد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور تا ظهر شنبه 17 اسفندماه به پنجهزار و 823 نفر و فوت ناشی از آن به 145 نفر رسیده و همچنین هزار و 669 نفر تا به امروز بهبود یافته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 190

به "خبرنگاران مراجعه بیماران مشکوک به کرونا به بیمارستانهای خوزستان رو به کاهش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مراجعه بیماران مشکوک به کرونا به بیمارستانهای خوزستان رو به کاهش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید