خبرنگاران دولت افغانستان فعالیت حزب التحریر را غیرقانونی گفت

به گزارش بازی های فکری، کابل - خبرنگاران - یک مقام بلند پایه دولت افغانستان فعالیت حزب التحریر در این کشور را غیر قانونی دانسته و این حزب را متهم به فعالیت فکری برای گروه های تروریستی کرد.

خبرنگاران دولت افغانستان فعالیت حزب التحریر را غیرقانونی گفت

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران، امرالله صالح معاون نخست ریاست جمهوری افغانستان در نشست شش و نیم صبح امروز یکشنبه اظهار داشت: حزب التحریر در افغانستان ثبت وزارت دادگستری نیست. پس این حزب حق تجمع و تبلیغ را تا زمانیکه ثبت رسمی نشده است، ندارد.

صالح اضافه کرد: دولت افغانستان حزب التحریر را به رسمیت نمی شناسد و تا زمانیکه این معضل حقوقی حل نگردد، هرنوع فعالیت با نام و نشانی این شبکه مجهول غیرقانونی خواهد بود.

صالح تأکید کرد: در عین حال شماری از فعالان این حزب در تبانی نزدیک فکری با گروه های تروریستی قرار دارند. قرار است در آینده نزدیک سیاست چگونگی برخورد حقوقی و قانونی با فعالان این حزب از طرف دولت مورد آنالیز قرار گیرد.

معاون رئیس جمهوری افغانستان گفته است: یک بار دیگر به افرادی که خود را متعلق به حزب التحریر می دانند اطلاع داده می گردد که دست از تبلیغ ضد نظام و فعالیت بردارند.

پیش از این نیز مقامات بلندپایه دولتی از جمله عبدالله عبدالله رئیس اجرایی وقت دولت افغانستان این حزب را تروریست خوانده بود و رسانه های افغانستان نیز فعالیت های حزب التحریر را در راستای بستر سازی فرهنگی برای داعش و گروه های دیگر مخالف خوانده بودند.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 866

به "خبرنگاران دولت افغانستان فعالیت حزب التحریر را غیرقانونی گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دولت افغانستان فعالیت حزب التحریر را غیرقانونی گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید