خبرنگاران انجام 215 بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری ایلام

به گزارش بازی های فکری، ایلام - خبرنگاران - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: از اول فروردین ماه جاری تا به امروز 215 مورد بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری به صورت شبانه روزی و رصد تمامی فعالیت های آن ها برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در ایام تعطیل اجرا شده است.

خبرنگاران انجام 215 بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری ایلام

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام، عبدالمالک شنبه زاده گفت: رعایت دستورالعمل ها و شیوه نامه ها، اصول و موازین بهداشتی به تمامی هتل ها، خانه مسافرها، مهمان پذیرها، سفره خانه های سنتی، مجتمع های بین راهی و زائرسراها ابلاغ شده است و مدیران ادارات شهرستان ها و کارشناسان نظارت، به شکل مستمر از این مراکز بازدید می کنند.

وی اضافه نمود: نظارت مستمر بر تمامی تاسیسات گردشگری و به ویژه واحدهایی مانند اقامتگاه های بوم گردی وجود دارد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص واحد متخلف، پلمب یا لغو مجوز خواهد شد.

شنبه زاده یادآور شد: طی این بازدیدها تذکرهای لازم به مدیران و کارکنان شاغل در این مراکز داده شده است و به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا فعالیت تمامی تاسیسات گردشگری استان تعطیل بوده بنابراین شکایات در خصوص تخلفات این تاسیسات در سامانه نظارت بر خدمات سفر ثبت می شوند.

رسیدگی به 37 شکایت در خصوص عملکرد تاسیسات گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: 37 مورد شکایت ثبت شده در خصوص عملکرد تاسیسات گردشگری در ایلام مورد بررسی قرار گرفته و نسبت به رسیدگی و مسائل آنها اقدامات موثری اجرا شده است.

شنبه زاده اضافه نمود: با توجه به شرایط پیش آمده و ابطال سفرهای درون و برون شهری، برخی از هموطنان در خصوص عملکرد تاسیسات گردشگری شکایاتی داشته اند که معاونت گردشگری استان پس از بررسی لازم به طور مستمر به رسیدگی و رفع آنها می پردازد.

وی شرح داد: برای تسهیل امور و آرامش خاطر هموطنان از طریق معاونت گردشگری شکایات ارسالی از سوی مردم و گردشگران به صورت روزانه رسیدگی و گزارش اقدامات به حوزه ستادی ذی ربط اعلام خواهد شد.

شنبه زاده تاکید کرد: به مدیران ادارات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستانهای تابعه هشدار داده شده با بازرسی های مستمر از واحدهای گردشگری و دیگر اماکن گردشگرپذیر از ورود مهمانان نوروزی جلوگیری کنند تا شیوع این بیماری بیشتر از این دامنگیر نشود.

استان ایلام دارای 11 هتل، پنج مهمانپذیر، 13 مجتمع تفریحی رفاهی، 11بین راهی، 11سفره خانه است همچنین بیش از 80 واحد تاسیسات گردشگری وجود دارد و ظرفیت اسکان این مراکز بیش از سه هزار و 500 نفر در شبانه روز است که امسال با توجه شیوع ویروس کرونا و برای پیشگیری از آن تمامی این واحدها تعطیل شده و آمار پذیرش مسافران در این ایام به صفر رسیده است.

بر اساس اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، تعداد بیمارانی که در این استان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند به 16 نفر رسید و طی 24 ساعت گذشته 18 نفر نیز به مجموع مبتلایان اضافه شد.

به گفته دکتر محمد کریمیان، شمار بیماران مبتلا به کرونا در استان در حال افزایش است و امروز از 214 نفر به 232 نفر رسید، پنج پزشک و پنج نفر از کادر درمانی استان نیز به کرونا مبتلا شده اند و بیش از 100 نفر مبتلا به کرونا پس از طی دوره درمان از بیمارستان مرخص و دوران نقاهت خود را می گذرانند.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 243

به "خبرنگاران انجام 215 بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری ایلام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انجام 215 بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری ایلام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید