خبرنگاران اعلام نحوه ارائه خدمات بانکی به نیروهای مسلح و نهادهای خاص

به گزارش بازی های فکری، تهران- خبرنگاران- بانک مرکزی نحوه ارائه خدمات بانکی به نیروهای مسلح و برخی نهادها مانند کانون وکلا، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و سازمان های نظارت حرفه ای و معین شناسه ملی برای آنها را ابلاغ کرد.

خبرنگاران اعلام نحوه ارائه خدمات بانکی به نیروهای مسلح و نهادهای خاص

بانک مرکزی در راستای اجرای آیین نامه پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی به استناد قانون ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد، اصلاحیه ای در این خصوص به مدیران عامل شبکه بانکی برای اجرا ابلاغ کرد.

بر این اساس، شناسایی مشتری از مهمترین مراحل ارائه خدمات بانکی است و هیات مدیره، مدیریت ارشد و یا رده سازمانی معادن آن در موسسه اعتباری باید از وجود برنامه های موثر شناسایی مشتریان و پیاده سازی آن ها از طریق ایجاد رویه های مناسب اطمینان حاصل کند.

موسسات اعتباری مکلفند به هنگام ارائه هرگونه خدمات به اشخاص حقوقی از شناسه ملی آن ها استفاده کنند، به گونه ای که هر شخص حقوقی با شناسه ملی خود در سامانه های نرم افزاری مربوط قابل شناسایی باشد.

با توجه به اینکه اختصاص شناسه ملی به مجموعه نیروهای مسلح و همچنین به برخی نهادها که به موجب قوانین با مقررات خاصی تاسیس شده اند، نظیر کانون وکلاء و اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی، اتاق تعاون و سازمان های نظام های حرفه ای بعضا با محدودیت و چالش هایی روبرو بود به موجب مصوبه اخیر هیات وزیران مقرر شد، اقلام اطلاعاتی مربوط به مجموعه نیروهای مسلح و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و چگونگی قرار دریافت آن ها در پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی ظرف دو ماه از تاریخ ابلاغ تصویب نامه فوق الذکر تعیین شود.

همچنین به اشخاص حقوقی، نهادها و موسسات عام المنفعه نظیر کانون های وکلای دادگستری و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، اتاق تعاون و سازمان های نطام حرفه ای که به موجب قوانین یا مقررات مربوط ایجاد شده یا می شوند، بدون نیاز به ثبت در هر یک از قالب های شخصیت حقوقی شناسه ملی اختصاص داده می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 270

به "خبرنگاران اعلام نحوه ارائه خدمات بانکی به نیروهای مسلح و نهادهای خاص" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اعلام نحوه ارائه خدمات بانکی به نیروهای مسلح و نهادهای خاص"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید