جوانان برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا کمک کنند

به گزارش بازی های فکری، وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی در پیامی ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان را تبریک گفت.

جوانان برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا کمک کنند

به گزارش گروه اجتماعی بازی های فکری، در پیام محمد شریعتمداری، آمده است: جوانان برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا به ما یاری کنند.

در ایامی سخت و سخت که نه تنها ایرانیان بلکه همه مردم جهان درگیر مبارزه ای سخت و سخت با ویروسی منحوس کرونا هستند، فرا رسیدن روز جوان را به همه جوانان ایران زمین تبریک می گویم. واقعیت این است که طرح شعارگونه موضوع جوانان در همه این سال ها آنقدر تکرار شده که هرگونه سخن گفتن پیرامون این موضوع را سخت و سخت نموده است.

اما به عنوان مسئولی که در طول 15 ماه فعالیتش در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سن مدیریت عالی در این وزارتخانه بیش از 10 سال کاهش یافته است و مجموعه ای از مدیران جوان ِکاربلد و با دانش در سطوح عالی مدیریتی آن به کار گمارده شده اند باید شهادت بدهم که حضور این مدیران جوان سبب شده است مدلی از مدیریت شفاف، کارآمد، خلاق و پیگیر اراِئه شود که خروجی آن منتفع شدن جامعه و نظام از اداره بهتر، مؤثرتر امور اجرایی کشور در بخشی است که مسئولیت آن امروز با جوانان عزیزمان است.

باور دارم که ایران اسلامی برای عبور از مسائل، چالش ها و سرعت بخشیدن به فرایند رشد و پیشرفت و عدالت، راهی جز اعتماد به جوانان در سطوح بالای مدیریتی و تصمیم گیری ندارد، که تجربه و شواهد قطعی به ما می گوید هرگاه جوانان بودند ما از بحران ها با کمترین هزینه عبور کردیم.

بارزترین و نزدیک ترین شاهد این ادعا پس از دفاع مقدس، نقش آفرینی غرور آفرین جوانان این مرز و بوم در راه در هم شکستن بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا است. امروز جوانانی دانشمند و کاردان، نوعدوست و عاشق هموطنان، میهن دوست، مؤمن، آرمان گرا، مسئولیت شناس، فداکار و البته بی نام و بی ادعا در در کنار اساتیدی مجرب در صف اول مبارزه با بحران کرونا هستند.

و، اما نکته آخر اینکه، پاندومی کرونا مانند سایر بیماری های فراگیر در ادوار تاریخ، فقرا را هم سریع تر و هم شدیدتر هدف قرار داده است. واقعیت هم این است که بیماری های فراگیر و فقر اثرات متقابلی بر هم دارند. هم بیماری باعث تشدید فقر می شود و هم فقر باعث شیوع بیشتر و گستردگی شدیدتر بیماری. در این شرایط به عنوان وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه باید با یک شناخت دقیق و واقع بینانه از مسأله ای که با آن روبرو هستیم به سمت تدوین راه حل های حمایت اجتماعی از فقرا و اقشار کم درآمد پیش برویم از همه جوانان کارشناس و متخصص ِ در داخل و خارج از کشور درخواست می کنم با ارسال دیدگاه ها، پیشنهاد ها و حتی نقد های خود ما را در تدوین سازوکار های حمایت اجتماعی یاری دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 266

به "جوانان برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا کمک کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوانان برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا کمک کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید