فراوری محیط انتقال کروناویروس توسط انستیتو پاستور ایران

به گزارش بازی های فکری، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت بهداشت، با توجه به احتیاج کشور به محیط انتقال کروناویروس جهت ارسال نمونه های گرفته شده از مراجعین به بیمارستان ها و مراکز بهداشتی- درمانی سراسر کشور، با همت متخصصان مجتمع فراوریی تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران، اولین سری ساخت این فرآورده فراوری و پس از انجام آزمون های کیفی مرتبط مورد تایید نهاده شد.

فراوری محیط انتقال کروناویروس توسط انستیتو پاستور ایران

براساس اعلام انستیتو پاستور ایران، با اخذ مجوزهای لازم و در مرحله نخست، بالغ بر 20 هزار عدد از این محصول فراوری شده که جهت استفاده در اختیار نظام سلامت کشور قرار گرفته است.

انستیتو پاستور ایران از اولین روزهای اپیدمی کروناویروس در کشور، همزمان با بعضی واحدهای فراوریی در کشور، اقدام به فراوری ضدعفونی کننده های الکلی در اشکال دارویی محلول و ژل بر اساس فرمولاسیون توصیه شده سازمان جهانی بهداشت نموده است.

علاوه بر فراوری این محصولات، انستیتو پاستور ایران مسئول کارگروه تشخیص کروناویروس در کشور است که با توانمند سازی شبکه آزمایشگاهی کشور متشکل از بیش از 40 آزمایشگاه در سراسر کشور، توانسته است در تشخیص سریع و به هنگام این بیماری در نظام سلامت نقش اساسی ایفا نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 200

به "فراوری محیط انتقال کروناویروس توسط انستیتو پاستور ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری محیط انتقال کروناویروس توسط انستیتو پاستور ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید