تعویض کابل های فرسوده تلفات شبکه را از 14.8 درصد به 9.5 درصد کاهش داده است

به گزارش بازی های فکری، تهران (پانا) - به گفته مدیرعامل توانیرمی گوید با اجرای طرح تعویض کابل های فرسوده و کاهش تلفات از 14.8 درصد در سال 1392 به 9.5 درصد تا سرانجام سال 1399 نه تنها خاموشی ها کاهش یافته بلکه پایداری شبکه نیز افزایش پیدا کرده است.

تعویض کابل های فرسوده تلفات شبکه را از 14.8 درصد به 9.5 درصد کاهش داده است

به گزارش وزارت نیرو، محمدحسن متولی زاده در مراسم آغاز هفته چهل و سوم پویش #هرهفته-الف-ب-ایران و بهره برداری از 8 طرح سازوکاری در حوزه انتقال و توزیع نیروی برق، گفت: با بهره برداری از این طرح ها به دنبال بهبود ارائه خدمات به مردم هستیم.

متولی زاده در خصوص طرح برق امید گفت: با گذشت دومین دوره از صدور قبض های برق امید، تا به امروز 60 میلیون قبض برق صادر شده است و اکنون می توانیم اعلام کنیم که این طرح به هدف خود یعنی تشویق کم مصرف ها و ترغیب پرمصرف ها برای کاهش مصرف رسیده است.

به گفته مدیرعامل توانیر، از زمان اجرای این طرح به میزان 6.7 درصد از مشترکان پرمصرف کاسته شده است.

متولی زاده در خصوص طرح چاوش (ارتقای رضایتمندی مشترکان از طریق بهبود ولتاژ تحویلی و راه اندازی مرکز ملی پایش کنتورهای هوشمند کشور) گفت: هم اکنون 50 درصد از مصرف کشور از طریق این سامانه نظارت و کنترل می شود و از طریق همین سامانه نیز توانستیم طرح های مدیریت بار در تابستان و زمستان را اجرایی کنیم.

به گفته وی، طرح تعویض کابل های فرسوده شبکه توزیع با کابل خودنگهدار از دیگر طرح هایی است که آثار ملموس آن را می توان مشاهده کرد.

مدیرعامل توانیر افزود: با اجرای این طرح و کاهش تلفات از 14.8 درصد در سال 1392 به 9.5 درصد تا سرانجام سال 1399 نه تنها خاموشی ها کاهش یافته بلکه پایداری شبکه نیز افزایش پیدا کرده است.

متولی زاده گفت: با اجرای این طرح از احداث 3200 مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید و سرمایه گذاری 50 هزار میلیارد تومانی بی نیاز شدیم و علاوه بر این میزان مصرف سوخت در نیروگاه های حرارتی کشور 16 میلیارد لیتر کاهش یافت.

متولی زاده در خصوص طرح ارائه خدمات به مردم به صورت غیرحضوری نیز گفت: در حال حاضر بالغ بر 78 درصد از خدمات از طریق اپلیکیشین برق من و 22 درصد نیز از طریق دفاتر پیشخوان به مردم ارائه می شود و مراجعه حضوری به شرکت های توزیع وجود ندارد.

خاطرنشان می سازد که امروز همچنین از طرح های ایجاد و توسعه طرح هما(سامانه هوشمندسازی مراکز اتفاقات و فوریت های برق) و طرح سنم(سامانه نظارت مکانیزه در طرح های توسعه ای، تمرکز زدایی و افزایش اختیارات شرکت های استانی نیز رونمایی شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 857

به "تعویض کابل های فرسوده تلفات شبکه را از 14.8 درصد به 9.5 درصد کاهش داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویض کابل های فرسوده تلفات شبکه را از 14.8 درصد به 9.5 درصد کاهش داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید