تست کرونا از مسافران در 32 مرز پرتردد کشور، قرنطینه کرونا مثبت ها در نقاهتگاه ها

به گزارش بازی های فکری، رئیس جمعیت هلال احمر جزئیات طرح غربالگری مسافران نوروزی ورودی به کشور را در مرزها تشریح کرد.

تست کرونا از مسافران در 32 مرز پرتردد کشور، قرنطینه کرونا مثبت ها در نقاهتگاه ها

ایسنا: کریم همتی، درباره جزییات برنامه جمعیت هلال احمر برای غربالگری مسافران در نوروز 1400، گفت: این طرحی که به جمعیت هلال احمر سپرده شده، بعد از تصویب در ستاد مرکزی کرونا به جمعیت هلال احمر ابلاغ شد. مبنای کار کنترل همه مبادی ورودی کشور است که شامل مرزهای زمینی، هوایی، دریایی و ریلی می گردد و از بین 100 مرز رسمی کشور، 32 مرز که پرتردد هستند، در این برنامه قرار است بحث کنترل و غربالگری در این مرزها توسط جمعیت هلال احمر انجام گردد.

وی اضافه کرد: این طرح توسط جمعیت هلال احمر، با مشارکت وزارت بهداشت، وزارت راه و شهرسازی، میراث فرهنگی و گردشگری، نیروی انتظامی و سایر ارگان ها انجام می گردد.

همتی ادامه داد: اجرای طرح به این صورت است که برای همه مسافرینی که وارد کشور می شوند، تست کرونا به صورت تست سریع یا رپید برایشان انجام می گردد. کسانی که تست شان منفی باشد، طبیعتا به مسیرشان ادامه می دهند. در عین حال قرار شده که افرادی که تست شان مثبت می گردد، در نقاهتگاه ها و هتل های در نظر گرفته شده نگهداری شوند تا زمانیکه دانشگاه های علوم پزشکی تایید نمایند که این افراد می توانند از این مراکز خارج شوند.

همتی گفت: موضوعاتی که وجود دارد از لحظه مثبت شدن تست تا زمانیکه افراد به نقاهتگاه ها راهنمایی می شوند، جمعیت هلال احمر و نیروی انتظامی اقدامات مربوطه را انجام می دهند. در نقاهتگاه ها هم حداقل به مدت سه شبانه روز تا دو هفته باید بمانند. طبیعتا در این زمینه یکسری تمهیدات باید از قبل اندیشیده می شد که وزارت راه و دانشگاه های علوم پزشکی به وسیله وزارت خارجه به کشورهای مختلف اعلام کردند که افرادی که می خواهند وارد کشور شوند، باید تست کرونا را به همراه داشته باشند. هر چند که در بسیاری موارد ممکن است تست در کشور مبداء منفی باشد، اما در زمان ورود به کشور به دلایل مختلف مثبت گردد.

رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: به هر حال این اقدام اجرا می گردد. شروع کار از حدود یک هفته قبل بوده است. اکنون در هفت مرز رسمی کشور کار شروع شده که در 25 مرز دیگر هماهنگی ها نهایی شده و از دیروز هم با استانداران تاکید بیشتری بر هماهنگی بین ارگان ها در استان های میزبان ایجاد گردد که 15 استان است و با مرکز کیش مجموعا 16 مورد می گردد.

همتی گفت: بیشترین تعداد مرزهای ما در این طرح، استان هرمزگان و آذربایجان غربی است. امیدوارم همکاران ما و سایر دستگاه های درگیر در موضوع در انجام این کار مهم پیروز باشند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 856

به "تست کرونا از مسافران در 32 مرز پرتردد کشور، قرنطینه کرونا مثبت ها در نقاهتگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست کرونا از مسافران در 32 مرز پرتردد کشور، قرنطینه کرونا مثبت ها در نقاهتگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید