انتقال نیروهای آمریکایی به اقلیم کردستان عراق کذب است

به گزارش بازی های فکری، علی محمد صالح رئیس فراکسیون جنبش تغییر (گوران) در مجلس اقلیم کردستان عراق در تبادل نظر با خبرنگاران، بە تشریح شرایط بحرانی عراق و سیاست های اقلیم کردستان در مجادلات منطقەای و جهانی پرداخت.

انتقال نیروهای آمریکایی به اقلیم کردستان عراق کذب است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تمکن مالی برای ویزای دانشجویی آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

علی محمد صالح درباره عدم حضور نمایندگان کرد مجلس عراق در نشست تصمیم گیری برای اخراج نیروهای آمریکایی از خاک عراق گفت: اقلیم کردستان تا به امروز در راستای این سیاست عمل کردە است کە بە هیچ عنوان وارد منازعاتی نشود کە در توان و قدرتش نیست.

وی اضافه کرد: با تصمیم رهبران سیاسی اقلیم کردستان نمایندگان کرد عراق در هیچکدام از این نشست ها کە برای اخراج نیروهای عراقی است شرکت نکردند و تصمیم ما عدم دخالت و موضعگیری در این مسئلە است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس اقلیم کردستان گفت: تا کنون تعیین نیست کە دولت مرکزی عراق چە اقداماتی برای اجرایی کردن تصمیم مجلس عراق انجام دادە است. هر زمانی کە دولت بغداد، مصوبە مجلس در خصوص اخراج نیروهای آمریکایی را عملی کرد، اقلیم کردستان نیز در این مورد تصمیم می گیرد. اگرچە تا به امروز هیچ اقدامی صورت نگرفتە است و باید بعد از سرکار آمدن دولت قدرتمند جدید در عراق در این مورد گفت و گو و تصمیم گرفت.

وی همچنین در پاسخ بە سوالی در خصوص شایعات انتقال نیروهای آمریکایی بە اقلیم کردستان در صورت اجرایی شدن فرمان خروج از عراق، ضمن تکذیب این موضوع گفت: ما معتقدیم کە اقلیم کردستان باید ارتباط خود با ایران را حفظ کند و در عین حال موازنه بین المللی را هم در نظر داشتە باشد.

علی محمد صالح گفت: در حال حاضر رؤسای سە گانە اقلیم کردستان موافق حضور نیروهای ائتلاف ضد داعش در عراق هستند و هیچ حزب و جریان سیاسی کردی هم تا کنون با این موضع مخالفتی نشان ندادە است.

وی در خصوص شرایط کنونی کشور عراق هم گفت: عراق در شرایط سخت و بحرانی است و هر لحظە احتمال حیات دوبارە داعش و گروهای تروریستی وجود دارد و عدم وجود یک حکومت مستقر و مقتدر زمینە ایجاد ترور را فراهم کردە است.

رئیس فراکسیون تغییر در خصوص آخرین مذاکرات اربیل و بغداد بر سر حل مسائل فیمابین، گفت: بعد از مذاکرات این اواخر متاسفانە هیچ اقدام عملی در راستای حل مسائل میان اقلیم کردستان و دولت مرکزی صورت نگرفتە است. شاید بە این دلیل باشد کە نخست وزیر کنونی عراق قدرت قانونی برای امضا توافقات پیشین را ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 132

به "انتقال نیروهای آمریکایی به اقلیم کردستان عراق کذب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال نیروهای آمریکایی به اقلیم کردستان عراق کذب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید